Brankář Jedlička se vrací do Bohemky. Vytáhne ji znovu do evropských pohárů?

Přidat na Seznam.cz

Velmi důležitým článkem loňského úspěšného jara pražských Bohemians 1905 byl gólman Martin Jedlička. Svými spolehlivými výkony pomohl klokanům po 35 (!) letech do evropských pohárů. Jenže v létě se musel hlásit v plzeňské Viktorce, jelikož je jejím kmenovým hráčem. I začátek letošní sezony strávil v Plzni, ale jen na lavičce, protože dostat se do branky na úkor reprezentanta Jindřicha Staňka je skoro nemožné. A proto je Jedlička rád, že se vrací do Prahy, kde by se opět měl stát gólmanskou jedničkou.

Když se vedení Bohemians v letním období od Plzně dozvěděli, že jim Jedličku na hostování nepůjčí, museli zareagovat a získat gólmana jinde. Z Hradce Králové si pořídili na přetup Michala Reichla. Tento zkušený gólman nevytvořil žádný kiks, ale přesto čtyři ligové porážky v ročníku 2023/24 a vypadnutí z Konferenční ligy přinutilo vedení klokanů přemýšlet i o posílení tohoto postu. A proto se uskutečnilo hostování Jedličky. Transfer Jedličky se řeší od samého začátku sezony. Michal Reichl s tím byl ode mě od začátku ztotožněn. Dotáhnout se to povedlo trochu déle, ale bylo to celou dobu v plánu,“ podotkl trenér Pražanů Jaroslav Veselý.

I samotný Jedlička preferoval návrat do Bohemky. Když bylo jasné, že Jindra Staněk z Plzně neodejde, tak jsem řešil hostování. Byly tam nějaké možnosti, ale já jsem vše směřoval jen do Bohemky,“ řekl 25letý gólman.

Klokani se s Plzní zatím dohodli na ročním hostování, které se ale může změnit v přestup. Hodně bude záležet, kdy Západočechy opustí Jindřich Staněk, který by si rád vyzkoušel i zahraniční angažmá. Pokud by Jedlička cítil, že pro něj v Plzni není brankářský post číslo jedna, dá několikanásobnému mistru ligy definitivně sbohem.

Tím by ale pro klokany posilování kádru nemělo skončit. Více než post gólmana je trápí střelecká nemohoucnost. Během dosavadních sedmi ligových zápasů vsítila Bohemka jen pět gólů, čímž se řadí mezi nejhorší týmy v této statistice v celé české lize.

Zdroj: redakce, bohemians.cz