Brankář Frodl? Je pro nás velkou posilou, míní karlovarský trenér David Bruk na startu extraligy

Přidat na Seznam.cz

Svou druhou sezonu v roli hlavního kouče v extralize zahájil hokejový trenér David Bruk. Má ale za sebou řadu let strávených na střídačce mládežnických reprezentací a taky vydařené angažmá v prvoligových Litoměřicích, takže po loňském příchodu do HC Energie Karlovy Vary rozhodně nepatřil ve čtyřiapadesáti letech k trenérským nováčkům. Před novou sezonou si pochvaluje příchod brankáře Frodla z Pardubic.

Na ilustračním snímku z posledního srpnového dne 2023 je pohled do šatny karlovarských hokejistů při zápase v Sokolově. Svůj dres má připravený i nový brankář extraligového týmu HC Energie Karlovy Vary a největší posila Dominik Frodl.

David Bruk se rychle etablovat v extraligovém prostředí. A v Karlových Varech si vedení klubu a fanoušci nejen od něj, ale i od celého realizačního týmu a samozřejmě hráčského kádru slibují důstojné a příznivé účinkování v elitní soutěži.

Po loňském ročníku došlo v týmu ke změnám, což je průvodní jev každého období mezi sezonami. Odešli mj. útočník Kohout a brankář Lukeš do Komety Brno a útočník Koblasa do Litvínova. Novými tvářemi jsou především brankář Frodl z Pardubic, finský útočník Kangasniemi A švédský forvard Zetterberg.

Trenér Bruk se k současnosti mužstva a jeho vyhlídkám v extralize vyjádřil pro klubový web.

Otevřeně říkáme, že chceme hrát v klidnějších vodách a chceme se konečně pokusit prolomit předkolo. Jsem přesvědčen o tom, že člověk by měl mít odvážné sny a plány a chtěli bychom se o to reálně pokusit. Když to vezmu velmi racionálně, ten tým na to má, na druhou stranu slyším kolem sebe, jak jsme strašně posílili, a tak dále,“ uvažoval Bruk.

Příchod brankáře Dominika Frodla z Pardubic do Karlových Varů patřil k nejzajímavějším přesunům v rámci extraligy. Tato transakce se dá zařadit mezi top přestupy, pokud jde o brankářské rošády. A angažování Frodla je pro západočeský celek z lázeňského města podobnou událostí jako odchod Machovského z Hradce Králové do Vítkovic, či příchod Bartošáka do Hradce Králové.

Jednoznačně jsme posílili na postu brankaře, to je bez debat, tam to není doplnění, nebo výměna gólmanů, tam je to velké posílení,“ poznamenal Bruk na adresu Frodla.

Zkušený trenér okomentoval i zásahy do útočných řad.

Koblasu, který dal přednost Litvínovu, jsme udržet chtěli, byl to nejlepší střelec týmu, takže ten odchod je citelný. Uvidíme, jestli ho Lukas Zetterberg dokáže nahradit. Já jsem přesvědčen, že ano. Pak přišel Iikka Kangasniemi, který by nám měl pomoct s ofenzivou, body a s přesilovou hrou, ale teprve čas ukáže, jestli jsme ten tým doplnili, nebo posílili,“ rozebíral Bruk.

Zdroj: autorský článek