Brankář dal gól přes celé kluziště občerstvujícímu se gólmanovi

Přidat na Seznam.cz

Před pár dny jsme vás informovali o bitce v nižší americké soutěži ECHL, do které se zapojili brankáři. I dnes máme pro vás hokejovou situaci, kde brankář hraje důležitou roli, která se jen tak nevidí. Občas se stává, že se gólmanovi podaří vsítit gól ve chvíli, kdy soupeř hraje bez brankáře. Ale když „strážce svatyně“ vstřelí branku, ve které stojí gólman, to se podaří maximálně jednou za deset let.

Tato situace nastala při utkání druhé německé ligy v zápase mezi Selbem a Ravensburgem. Gólman Selbu Michael Bitzer chtěl v 17. minutě první třetiny rychle rozehrát od své brány puk, který však prošel celým kluzištěm. Za normálních okolností by pro druhého gólmana nebyl problém lehkou střelu zastavit, jenže Jonas Stettmer z Ravensburgu se nevědomky na chvíli otočil, aby si z horní části branky vzal pití. Puk tak měl cestu do sítě otevřenou…

Oficiálně byl tento gól připsán útočníkovi Nicholasi Migliovi, který puk zřejmě bruslí tečoval, ale podle přiloženého záběru to není úplně průkazné. Spíše ten gól naopak neměl být uznán, protože jeden z útočníků Selbu byl v postavení mimo hru… Podstatné je to, že tato kuriózní branka Selbu stejně nepomohla, protože prohrál 3:5.

Zdroj: redakce, del-2.org