Boston vstoupil do 2. kola vyřazovacích bojů vítězně, triumf nad Floridou režírovali Češi

Přidat na Seznam.cz

Boston zvládl sedmý zápas v 1. kolo play-off s Torontem a nyní už má za sebou také vstup do další fáze. V něm si úspěšně počínal proti Floridě, kterou přehrál 1:5 na jejím ledě. Důležitou roli u toho sehráli čeští hráči.

David Pastrňák a Pavel Zacha pomohli Bostonu k zisku prvního bodu v sérii. První jmenovaný si na konto připsal jednu asistenci, Zacha na tom byl ještě o jednu přihrávku lépe. Lví podíl na výhře měl také brankář Medvědů Jeremy Swayman, který si zabránil osmatřiceti střelám. Pětadvacetiletý brankář z USA navíc drží průměr 1,42 inkasovaných branek na zápas, což se v této fázi play-off ještě nikomu v klubové historii nepodařilo.

Solidní čísla si v prvním duelu držet také strážce svatyně Floridy Sergej Bobrovskij, jenž je zároveň nominován na zisk Vezina trophy. Ruský brankář a jeho Florida se totiž dostala do vedení ve 32. minutě. Z toho se však neradovala dlouho, po minutě hry totiž zužitkoval přihrávky Pastrňáka a Zachy Morgan Geekie a bylo srovnáno. Boston navíc udeřil do konce druhé části ještě dvakrát, a i při gólu na 1:2 byli na ledě oba čeští forvardi. Tentokrát si však bod za asistenci připsal pouze Zacha.

Florida už se ve třetím dějství nevzpamatovala a kapitulovala ještě dvakrát. Nepomohla jí ani jasná střelecká převaha 16:8. První bod tak získali hosté. Oba celky se spolu utkaly v play-off i loni, tentokrát hned v jeho prvním kole. Tehdy se z postupu radovala Florida, dotáhnout tentokrát Češi svůj tým za vendetou?

zdroj: livesport