Bojového „Oscara“ získal Jiří Procházka. Jeho souboj s Teixeirou byl zvolen zápasem roku

Přidat na Seznam.cz

Jako mají filmaři a hudebníci své prestižní ceny, nezaostávají v tomto ani sportovci, přesněji např. bojovníci a bojovnice v MMA. V Las Vegas se vyhlašovali nejlepší představitelé tohoto novodobého sportovního fenoménu a jednu z nejprestižnějších cen získal i Čech Jiří Procházka. Jeho souboj s Brazilcem Gloverem Teixeirou byl zvolen jako nejlepší zápas roku.

Nejlepší duel roku, o kterém rozhodli diváci, se uskutečnil v červnu a vítězem se stal, jak známo, český bojovník. Nyní o víkendu se měla konat odveta, ale kvůli Procházkově zranění k ní nemohlo dojít. Náhradním duelem se stal zápas Poláka Jana Blachowicze a Rusa Magomeda Ankalajeva, který skončil remízou. Oba aktéři nebyli s výsledkem spokojeni a dožadovali se vítězný pás pro sebe. „Vyhrál jsem. Kde mám pás,“ čertil se Ankalajev. Podobná slova použil i polský protivník.


Ale vraťme se k vyhlášení do Las Vegas. Bojovnicí roku se stala Valentina Shevchenko. Bojovníkem roku se stal Alexander Volkanovski. Vedle kategorií Trenér roku, Comeback roku, Skokan roku či třeba Překvapení roku fanoušky MMA hodně zajímalo, kdo předvedl nejlepší knockout. V této kategorii zvítězil Michael Chandler, který poslal k zemi Tonyho Fergusona.

Zdroj: fights.cz , idnes.cz