Boj mezi Tysonem Furym a Oleksandrem Usykem je u ledu

Přidat na Seznam.cz

Ze zápasu britského boxerského mistra světa Tysona Furyho a jeho ukrajinského soupeře Alexandra Usyka o korunu v těžké váze zřejmě sešlo. Jednání o megazápasu, který byl plánován na 29. dubna o všechny čtyři hlavní pásy mistra světa zkrachovala.

Důvodem zrušení byly podle Usykových zástupců požadavky z Furyho strany. „Zápas se ruší. Zašlo to příliš daleko,“ uvedl pro britskou rozhlasovou stanici Talksport Usykův promotér Alexander Krassjuk.

Původně se měl zápas uskutečnit na londýnském stadionu Wembley ve zmíněném termínu. Vítěz se měl stát prvním nesporným mistrem světa v těžké váze od roku 2000, kdy se jím stal Lennox Lewis. Fury, mistr světa organizace WBC, je dosud neporažený ve 34 profesionálních zápasech, zatímco šampion organizací WBA, WBO a IBF Usyk je rovněž neporažený v dosavadních 20 zápasech.

Jednání byla od počátku obtížná. Dlouho se nacházela ve slepé uličce, sporným bodem bylo především rozdělení zápasové peněženky.

Poté, co Usyk souhlasil s rozdělením příjmů v poměru 70:30 ve prospěch Furyho a obě strany dosáhly principiální dohody, veřejnost v poslední době marně čekala na oficiální potvrzení termínu zápasu.

Duel dvou mistrů světa zatím zcela vyloučen. Aby k němu však mohlo dojít, musel by Fury pravděpodobně udělat ústupky a ustoupit ze svých stále náročných požadavků. Zdá se však velmi nepravděpodobné, že by k tomu byl Brit připraven.

Zdroj: spox.com, n-tv.de, redakčně upraveno