Bohemka vstoupí do sezony s novým gólmanem

Přidat na Seznam.cz

Minulý ročník první fotbalové ligy byl pro pražské Bohemians nezapomenutelný. Po dlouhých 35 letech si „klokani“ zahrají evropské poháry. Důležitou měrou se o to zasloužil i gólman Martin Jedlička, který přišel v zimě z Plzně na hostování. Jenže Západočeši s ním počítají na pozici číslo dvě za reprezentantem Jindřicem Staňkem, a tak se Vršovičtí museli poohlédnout jinde. A už mají vybráno, dnes podepsali smlouvu s Michalem Reichlem, který vloni působil v Hradci Králové.

Reichl trénoval s Bohemkou poslední měsíc, a protože svými výkony v přípravných utkáních zaujal, rozhodlo se vedení vršovického klubu s 31letým brankářem podepsat víceletou smlouvu. „Je to brankář, který umí chytat pod tlakem. S Olomoucí i s Hradcem postupoval do první ligy, což také není nic jednoduchého,“ uvedl trenér Jaroslav Veselý

Důležité slovo, zda Reichl bude chytat v dresu Bohemky, měl i trenér gólmanů Miroslav Miller. „O Michalovi jsme se bavili už delší dobu. Působí spolehlivě a jistě, což potvrdil i na soustředění. Svým klidem by měl ovlivnit i hru obránců a dodat nejen zadním řadám klid,“ podotkl Miller.

Reichlovi hodně pomohl i poslední těžký přípravný zápas proti Partizanu Belehrad, v kterém vychytal čisté konto. Je tak velmi pravděpodobné, že v následující sezoně si k 45 startům v první lize (Olomouc a Hradec Králové) připíše další zápasy. Záda by mu měl krýt jeden z dvojice Lukáš Soukup – Roman Valeš.

Zdroj: redakce, bohemians.cz