Bohemka chtěla hrát znovu evropské poháry. Zatím to však vypadá spíš na boj o záchranu

Přidat na Seznam.cz

Fanoušci pražských Bohemians 1905 se při pohledu na prvoligovou tabulku jistě zachmuří. Klokani jsou na desátém místě a mají stejně daleko k pátému místu (které ještě může zaručovat vstup do evropských pohárů), ale i ke 14. příčce (ta znamená boj v baráži o prvoligovou příslušnost). Celková tabulka však je trochu zkreslující. Kdyby se počítaly jen výsledky na jaře, byli by Pražané ještě na nižším místě. Zkrátka vstup do jarních odvet nezastihl „Zelenobílé“ v optimální formě.

Po remíze v Hradci Králové 2:2, prohráli Klokani doma s Plzní 0:2. Pražané totálně zaspali začátek utkání. První gól inkasovali už v 5. minutě, kdy Chorý přízemní ranou dostal Plzeň do vedení. Za sedm minut bylo pro domácí ještě víc zle. Mosquera obral o míč Berana, přihrál Šulcovi, který se trefil přesně k levé tyči. Paradoxně jsme měli dobrý vstup. Při lepší kvalitě jsme mohli jít do vedení před prvním gólem Plzně. V úvodních minutách jsme měli nějaké akce, které při lepším provedení mohly skončit gólem. Pak jsme soupeři hloupou ztrátou nabídli dárek a pustili ho na koně. Branka s námi otřásla a na deset až patnáct minut jsme vypadli ze hry a hráli s přílišným respektem. Hosté poté přidali druhý gól a hráli z bloku,“ podotkl trenér Bohemians Jaroslav Veselý.

Bohemka se snažila vyrovnat, měla jak ke konci první půle, tak na začátku druhého poločasu herní převahu, to však ke vstřelení gólu nevedlo. Jenom se tak potvrdilo, že jsou Klokani se 17 vstřelenými brankami nejhorším týmem v této statistice. „Chyběla nám kvalita v útočné fázi, volba lepších řešení a jednoduchost. Když potřebujete dát gól takovému silnému soupeři, jakým Plzeň je, musíte si pomoci standardní situací. Zvlášť v případě, kdy máme přes deset rohových kopů. Pro nás jde o ztracené tři body,“ dodal Veselý.

Naopak v Plzni mohou být velmi spokojení. Na jaře získala ze tří zápasů (dohrávala podzimní utkání s Ostravou) sedm bodů. A protože týmům od čtvrté příčky níže se nedaří podle předpokladů, získávají Západočeši na třetím místě stále větší náskok. „Když si vezmu ten trojboj Boleslav, Ostrava, Bohemka, jednalo se o velice kvalitní soupeře. Kdybych měl prognózu, že z toho budeme mít sedm bodů, byl bych spokojený. V tuto chvíli můžeme hovořit o tom, že se nám povedl vstup do jara,“ řekl na tiskové konferenci plzeňský kouč Miroslav Koubek

Zdroj: bohemians.cz, fcviktoria.cz