Bod proti Slavii je ziskem, míní boleslavský trenér Hoftych

Přidat na Seznam.cz

Fotbalisté Mladé Boleslavi procházejí v ligové sezoně náročným obdobím, pokud jde o program v závěrečné fázi základní části nejvyšší soutěže. Dvakrát po sobě hráli na domácím hřišti (na snímku), konkrétně se třetí Plzní a vedoucí pražskou Slavií, v příštím 27. kole je v neděli 16. dubna čeká duel na půdě čtvrtých Bohemians Praha 1905.

Trenér Pavel Hoftych mohl tedy porovnávat souboje s ligovými favority.

Bod proti Slavii z minulého kola je pro nás ziskem na rozdíl od předchozího utkání s Plzní, kdy jsme měli vyhrát,“ porovnal kouč dvě remízy ze zápasů, které na sebe soustředily pozornost.

Proti Slavii jsme z mála vytěžili hodně, když jsme dali gól. Navíc jeho střelec Kušej dělal problémy soupeřovu stoperovi Kačarabovi. Byli jsme pevní v defenzivě a dokázali jsme slávistické hráče udržet dál od naší branky. Jednou jsme sice inkasovali, ale jinak jsme hosty nepouštěli do šancí,“ mínil trenér Hoftych na tiskové konferenci.

V poslední době se snášejí v médiích i v ohlasech odborníků slova chvály na nejzkušenější ligové hráče, k nimž patří i boleslavský lídr Marek Matějovský. Spolu s ním se hovoří o jabloneckém Tomáši Hübchmanovi, aktuálně nejstaršímu střelci v historii české ligy, nezdolnému Josefu Jindřiškovi z Bohemians Praha 1905. Každému z nich je už přes čtyřicet let.

Jenom zopakuji to, co na nich vzhledem k jejich věku všichni oceňují. Jsou to skvělí fotbalisté, kteří svým způsobem stále dokazují přínos pro své týmy. Pro Marka Matějovského jsou zápasy s dynamickými celky typu Slavie hodně těžké. Už měl žlutou kartu a hrozilo to druhou, takže jsme ho raději včas vystřídali,“ rozebíral Hoftych.

Mladoboleslavští neměli k dispozici kompletní kádr. Někteří hráči byli v trestu, Tomič nemohl hrát kvůli klauzuli při hostování právě ze Slavie. Zápas výborně zvládl Ondřej Karafiát.

Obstál tak, jsme jsme očekávali při jeho roli pro defenzivu. Ondra Karafiát je možná trochu nedoceněný, protože umí zahrát na každém postu. Potvrdil to už během pěti let v Liberci, odkud odešel do Slavie. Pak se krátce vrátil do Liberce a následně zamířil ze Slavie do Mladé Boleslavi,“ glosoval trenér Hoftych výkony fotbalisty, jehož vedl už v libereckém Slovanu.

zdroj: autorský článek