Blíží se hokejové MS do 20 let. Pomůže nároďáku velký český talent?

Přidat na Seznam.cz

Sportovní událostí přelomu roku je vždy hokejové mistrovství světa do 20 let. Český nároďák bude odlétat do Kanady, kde se letošní šampionát koná, opět s vidinou medaile, na kterou čeká už 17 let. Poslední MS, které se kvůli covidu uspořádalo až letos v létě, se Česku vcelku povedlo. Čtvrté místo může tým nabýt optimismem před akcí, která začíná 26. prosince.

Kouč „dvacítky“ Radim Rulík se svými asistenty představil širší nominaci. Jsou v ní i dva hráči, kteří se letos v draftu prosadili už v prvním kole. Davida Jiříčka si jako šestého vybral Columbus a Jiřího Kulicha zvolilo Buffalo 28. v pořadí. Oba hráči hrají od začátku sezony v nižší AHL, takže je šance, že je týmy pustí. „Jsme v intenzivním kontaktu s generálními manažery obou týmů NHL. Máme předběžný souhlas, že by měli David i Jirka náš tým posílit. Stoprocentně ale vše budeme moct potvrdit, až budou oba na místě. Jirka Kulich by se ale měl připojit už 18. prosince v Kanadě, u Davida zatím nevíme a budeme to řešit po příletu do zámoří,“ říká generální manažer reprezentace Otakar Černý.

Kromě těchto dvou zmiňovaných hokejistů se však může Rulík spoléhat i na většinu další hráčů, protože hned 19 z nominovaných 27 má už zkušenost z posledního MS. „Může to být výhoda i nevýhoda. Pokud budou hráči hladoví, že chtějí víc, tak to může být výhoda. Pokud budou ale uspokojení, tak to naopak bude problém. Zkušenost s velkým turnajem je dobrá, ale jde o to ji také zužitkovat,“ říká Rulík.

Český tým se v základní skupině střetne s Rakouskem, Švédskem a Německem. Avšak hned v úvodním utkání se Češi 26. prosince představí proti největšímu favoritovi Kanadě. „Je úplně jedno, kdy s nimi budeme hrát. Bude to pro nás svátek, očekávám skvělou atmosféru. Mají nepřeberné množství vynikajících hráčů, ale chceme s nimi odehrát vyrovnanou partii. Nechceme se soustředit jen na Kanadu, naším hlavním úkolem je postup do čtvrtfinále. Nečeká nás nic snadného, třeba Rakousko jsme v přípravném zápase zlomili až v závěru,“ podotkl Rulík.

Druhou pětici tvoří Finsko, USA, Švýcarsko, Slovensko a Lotyšsko.

Zdroj: idnes.cz , sport.cz