Bizár v Saúdské Arábii! Divák napadl bičem fotbalistu

Přidat na Seznam.cz

O pořádnou vlnu kontroverze se postaral saúdský fotbal. Po finálovém duelu v tamním Superpoháru totiž jeden z diváků napadl bičem marockého fotbalistu Abdara Razak Hamdalla.

O cennou trofej si to rozdali celky Al-Hilál a Al-Ittihad. První jmenovaný tým nakonec zvítězil 4:1, což nesli nelibě příznivci Al-Ittihadu. Jeden z nich se po utkání dostal do incidentu s útočníkem Abdarem Razakem Hamdallahem. Ten fanouška v tradičním arabském oděvu pokropil vodou ze sportovní láhve, a reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Divák totiž na Maročana vytasil bič, kterým ho dvakrát udeřil. Scénu jako ze špatného filmu zachytily kamery dalších zúčastněných.

Pořadatelům a spoluhráčům z Al-Ittihad se podařilo situaci uklidnit. Saúdská Arábie, která se snaží do fotbalu mohutně investovat, tak neunikla dalšímu skandálu. Tamní kluby letos v létě utratily za špičkové evropské hráče téměř třiadvacet miliard korun. Mezi hráče, kteří neodolali pohádkovým příjmům, patří třeba Karim Benzema, Cristiano Ronaldo, Neymar nebo Sergej Milinkovič-Savič.

Právě Cristiano Ronaldo se v poměrně nedávné době sám stal obětí nepříjemné situace a pocítil přísnost zdejších zákonů. Během odchodu do kabin totiž skandovala část fanoušků konkurenčního Al-Hilalu jméno Ronaldova velkého rivala Lionela Messiho, na což Portugalec reagoval chycením se za genitálie. To je v této arabské zemi považováno za tresný čin. Nakonec však vyvázl pouze s pokutou 30 000 saúdských rijálů (přibližně 186 000 Kč) a stopkou činnosti na jeden zápas.

zdroj: idnes