Bitvu o Řím ovládlo AS

Přidat na Seznam.cz

AS Řím po dvou letech ovládl Derby della Capitale. Gól Gianlucy Manciniho v závěru prvního poločasu rozhodl 183. derby o vládce Věčného města. De Rossi oslavil svůj první duel s Laziem v roli trenéra cennými třemi body na cestě do Ligy mistrů. Naopak Tudorovi první městské derby na lavičce Lazia zhořklo. Pro nástupce kouče Sarriho to byla po úterním zápase s Juventusem v Coppa Italia druhá porážka v řadě. Útok Biancocelesti se opět nedokázal prosadit.

Oproti pondělnímu střetnutí v Lecce de Rossi výrazně pozměnil sestavu. Ndicka si odpykával karetní trest, a tak dostali v obraně prostor Celik a Llorente. Do středu pole se vrátil klíčový hráč AS Lorenzo Pellegrini. Nechyběla ani další stežejní postava domácích Paulo Dybala. Tudor se zase musel obejít bez Zaccagniho, jehož místo na křídle zaujal Anderson. Překvapivě na lavičce začal špílmachr Lazia Luis Alberto, naopak šanci ukázat se v těžkém zápase dostal Daichi Kamada. Domácí začali lépe, Paredesova střela jen těsně minula Mandasovu svatyni. Pak se připomnělo i Lazio, ale Immobile po Isaksenově vysunutí ze zajímavé pozice bránu minul. Hrálo se vyrovnané utkání, oba týmy byly takticky dobře připravené a pozorně vykrývaly prostor. Stejně jako v posledních vzájemných měření sil rozhodl i tentokrát jediný gól. AS zahrávalo rohový kop, jehož exekuci si vzal na starost Paulo Dybala a svým přesným centrem našel hlavu Gianlucy Manciniho, který dopravil míč do sítě.

Před nástupem do druhého poločasu provedl Tudor hned tři změny. Místo Romagnoliho, Isaksena a Immobileho se na hřišti představili Patric, Pedro a Castellanos. Lépe ovšem začali opět domácí, Romelu Lukaku na sebe navázal pozornost celé obrany a vyslal do samostatného úniku El Shaarawyho, jenž orazítkoval pouze tyč. Hosté toho ve druhé půli směrem dopředu příliš nepředvedli, za zmínku stojí pouze pokus Pedra z hranice vápna, se kterým si poradil Svilar. Domácí tak uhájili hubené vítězství až do konce a po dvou letech převzali městskou nadvládu.

zdroj: autorský článek