Bitva o hvězdu Harryho Kanea. Tottenham Hotspur mu nabídl vyšší plat

Přidat na Seznam.cz

Podle deníku Telegraph má Harry Kane údajně dostat od Tottenhamu Hotspur nabídku na plat 400 000 liber (přes 11 mil Kč) týdně, pokud bude souhlasit s prodloužením svého působení v klubu.

Přijetím nabídky by se stal vedle Kevina De Bruyneho nejlépe placeným hráčem v anglické nejvyšší soutěži. Devětadvacetiletý hráč vstoupil do posledního roku své smlouvy v Tottenhamu, ale zatím nedal najevo, že by ji chtěl prodloužit.

Klub z Premier League riskuje, že o něj v roce 2024 přijde zadarmo, ale předseda Daniel Levy se s ním nechce rozloučit. Bayern Mnichov už dvě nabídky na Kanea zveřejnil, přičemž poslední nabídka se pohybovala v přepočtu kolem 1,9 miliardy korun.

S přestupem středního útočníka byl na začátku léta silně spojován také Manchester United, ten však od svého záměru ustoupil. Je však možné, že se snahy o získání jednoho z nejlepších útočníků v Evropě zcela nevzdali.

Rudí ďáblové by se mohli vrátit s nabídkou, pokud vycítí, že Levy zmírnil svůj postoj. Nová lukrativní nabídka Kaneovo rozhodnutí nezmění, Tottenham si zoufale přeje anglického reprezentanta, který je v posledních letech jeho nejlepším hráčem udržet. Jsou připraveni z něj udělat společně nejlépe placeného hráče Premier Leagu.

Tato strategie však u Kanea pravděpodobně nebude fungovat, protože jeho hlavní prioritou je zisk poháru. Pokud se rozhodne prodloužit své působení v Tottenhamu, jeho přání se mu pravděpodobně nesplní.

Tottenham skončil v minulé sezoně v lize na osmém místě, což znamená, že mu v sezoně 2023-24 nemohou nabídnout žádnou formu evropského fotbalu.

Zdroj: telegraph.co.uk, manutdnews.com, redakčně upraveno