Bílí Tygři se trápí a čelo tabulky jim uniká. O víkendu schytali debakl od Komety

Přidat na Seznam.cz

Od poloviny října do půlky listopadu dokázali liberečtí hokejisté z devíti zápasů osmkrát bodovat. A převážně z toho byly výhry, které je posunuly do první třetiny tabulky. Jenže poté přišla pětice zápasů, v kterých Bílí Tygři získali jen tři body. Naposledy dokonce doma schytali debakl od Komety Brno 1:6. Špatná forma je nyní drží na osmém místě.

Natěšení liberečtí fanoušci byli po několika minutách v naprostém šoku, už v osmé minutě jejich miláčci prohrávali s Brnem 0:3. „Určitě není dobré začít takhle. Chtěli jsme začít aktivně a hrát dobře. Po třech minutách jsme prohrávali už o dva góly, a to není ideální. Hned to samozřejmě nahlodá psychiku. Tohle se nám nemůže stávat, speciálně v takových zápasech jako byl ten proti Kometě,“ podotýká liberecký obránce Ronald Knot.

V hokeji stav 0:3 ještě nemusí znamenat definitivní ztrátu šance na bod. Obzvlášť když právě Knot v 8. minutě druhé třetiny snižoval. „Prohrávali jsme 0:3, tak už nebylo moc na co čekat. Řekli jsme si, že jdeme, zkusíme to a podařilo se nám dát gól, což jsme potřebovali,“ uvádí Knot.

Jenže očekáváný liberecký rozjezd alespoň za bodem se nekonal. „Namísto toho, abychom se ale dostali do tlaku, nebo utkání zdramatizovali, tak jsme v dalších minutách tři branky dostali. A bylo po zápase. Nějaké šance jsme z protiútoků měli, ale neproměnili je. Oni nějaké příležitosti také měli, ale góly z nich dali. Bohužel to napadalo jen na jednu stranu,“ dodal bývalý reprezentační obránce, který na tento zápas nebude rád vzpomínat.

Naopak brněnský obránce Lukáš Kaňák tento zápas z paměti jen tak nevymaže. Byl to právě on, kdo vstřelil brzký gól (už ve 24. vteřině) a rozjel tak brněnskou jízdu za třemi body. „Už od samotného začátku nám to sedlo. Když dáte v prvním střídání gól, logicky vás to nakopne i do dalších minut. Soupeř si před zápasem vysvětluje nějakou taktiku, ale tyhle momenty z úvodu utkání vše mění. Pak nám tam rychle spadla i druhá a třetí branka, takže naprosto ideální start,“ hodnotil zápas Lukáš Kaňák.

Brno tak vysokou výhrou potvrdilo, že hororový začátek s třemi porážkami a odchodem trenéra Patrika Martince už je pryč. „Začali jsme velice dobře, dali jsme brzy branku a po první třetině vedli 3:0. Celý zápas jsme si hlídali náskok a podali jsme zodpovědný výkon. Máme teď sérii čtyř venkovních utkání a jsme rádi, že jsme do ní vstoupili vítězně,“ dodal brněnský kouč Jiří Otoupalík.

Zdroj: hc-kometa.cz , hcbilitygri.cz