Bílí Tygři podepsali novou smlouvu s reprezentantem a teď si to rozdají s Litvínovem o čtvrtou příčku

Přidat na Seznam.cz

Česká hokejová extraliga už se překulila do své druhé poloviny a začíná tak tuhý boj o co nejlepší příčky do play-off. Prvním Pardubicím (59 bodů) by už vyřazovací část, respektive umístění v první čtyřce, po odehrání 52 zápasů neměla uniknout. I druhá Sparta (47) má k tomu dobře našlápnuto. Ale pak už to začíná být zajímavé. Třetí Třinec (51), čtvrtý Liberec (47), pátý Litvínov (47), šestý Mountfield (46) a sedmé České Budějovice (43) mají nejblíže k tomu se vyhnout nevyzpytatelnému předkolu, které se bude týkat celků na 5. až. 12. místě.

I z toho důvodu bude velmi zajímavý duel mezi Libercem a Litvínovem, který se uskuteční na druhý vánoční svátek. Půjde o souboj celků, které mají rozdílnou formu. Zatímco Litvínov po skvělém úvodu do sezony, kdy proháněl Pardubice, jde od porážky k porážce, Liberec se nenápadně vyšvihl do první čtyřky.

Naposledy prohrál Litvínov v Plzni 2:3 po samostatných nájezdech, což byla jeho už devátá porážka v posledních dvanácti zápasech. Na domácím ledě jsme prohráli jeden zápas za tři body, tudíž si myslím, že bychom z toho neměli dělat vědu. S Plzní jsme prohráli na nájezdy, což je vždy loterie a například s Olomoucí došlo utkání do prodloužení. Nemyslím si, že by naše výkony byly nějak horší,“ snaží se současnou situaci vidět pozitivně největší litvínovská hvězda Ondřej Kaše, který má na kontě stovky zápasů v NHL.

To Liberec to má naopak, v Hradci Králové si před Vánocemi připsal osmou výhru během dvanácti utkání. Jako další vánoční dárek dostali liberečtí fanoušci prodloužení smlouvy útočníka Jakuba Rychlovského, jehož letošní forma dostala až do reprezentace. „Jsem rád, že se nám podařilo uzavřít smlouvu s odchovancem tygří akademie, který prošel i náročným programem rozvojového projektu v Benátkách. Natrvalo prokazuje svoje kvality v A-týmu a nově také v reprezentaci. Minimálně v příští sezoně bude oblékat dres Bílých Tygrů. Všichni budeme dělat maximum pro to, aby si řekl o zajímavé zahraniční angažmá,“ uvedl hlavní trenér Filip Pešán.

Rychlovský je odchovanec vrchlabského hokeje, ale už během dorostu si ho vyhlédli právě v Liberci. Jsem rád, že zůstanu v Liberci a budu se moci dál rozvíjet v téhle organizaci, kde mi pro další posun v kariéře nic nechybí,“ uvedl 22letý forvard, který je druhým nejproduktivnějším hráčem týmu a šestým nejlepším střelcem celé soutěže.

Zdroj: redakce, hcbilitygri.cz