Beckham láká Messiho a Ronalda do americké MLS. Smlouva s Interem Miami je těsně před podpisem

Přidat na Seznam.cz

Po boku portugalské hvězdy by se mohl v lize MLS objevit také Lionel Messi. Ten se v polovině příštího roku stane volným hráčem poté, co mu vyprší smlouva v PSG. Zálusk na něj má ovšem i Barcelona pod vedením bývalého spoluhráče Xiaviho.

Podle deníku The Times by se Messi měl stát nejlépe placeným hráčem v historii americké fotbalové soutěže. Na stůl dostal nabídku od Davida Beckhama, který je spoluvlastníkem klubu Inter Miami. K místu má argentinská hvězda velmi blízko. Vlastní zde rozsáhlý pozemek z rezidencí, kde tráví pravidelně letní dovolenou.

Zájem o jeho působení má také americká fotbalová asociace, která v případném angažování Lionela vidí možnost, jak zviditelnit nadcházející pořadatelství příštího mistrovství světa ve fotbale.

David Beckham je v úzkém spojení s katarskými vlastníky PSG. Není vyloučena nani možnost, že se pařížský klub rozhodne pro prodloužení smlouvy na další sezónu. Konečné rozhodnutí tak bude přímo na Messim.

Vedle Messiho má Inter Miami velký zájem o další dva bývalé spoluhráče Messiho z Barcelony. Jedná se Louise Suareze a Cesce Fabregase. I tato skutečnost může hrát roli v jeho rozhodování, kvůli jejich dlouhodobému a vřelému přátelství.

Zdroj: The Times, redakce