Bayern deklasoval Mainz osmi brankami. Ale největší hrdina byl rozhodčí, který hráči zachránil život

Přidat na Seznam.cz

Když skončí fotbalový zápas, zpravidla zatleskají diváci (svému) vítěznému týmu, nebo-li hráčům a trenérovi. Ale po nedělním bundesligovém utkání Bayern – Mainz si zasloužil největší potlesk hlavní rozhodčí Patrick Ittrich. Tento 45letý arbitr zachránil život hostujícímu hráči Josuhovi Guilavoguimu.

Běžela 33. minuta, když se ve středu hřiště srazil hráč Mainzu Josuha Guilavogui se spoluhráčem Anthonym Cacim. Skácel se k zemi a vůbec nereagoval. Naštěstí Ittrich okamžitě zhodnotil situaci, Guilavoguiho dal do stabilizované polohy a uvolnil mu zapadlý jazyk. „Když někdo takhle leží, tak prostě musíte jednat rychle. Žádná chvála se nekoná. Je hotovo – a basta,“ zdůraznil Ittrich po zápase.

Guilavoguiho si po Ittrichově rychlé pomoci poté převzali lékaři Mainzu. „Když tam někdo takhle leží, musíte jednat hodně rychle. Už jsem těchto situací zažil hodně,“ dodal Ittrich, který je v civilním zaměstnání policistou. Jeho rychlost podle lékařů zachránila bývalému hráči Saint-Étienne, Atlétika Madrid a Wolfsburgu život.

Když se Guilavogui cítil zase fit, napsal na svůj Instagram poděkování. „Moc děkuji za rychlý zásah a poskytnutou pomoc. Patrickovi Ittrichovi, mým spoluhráčům i lékařům Mohuče,“ uvedl na sociální síti francouzský záložník.

I když nejhlavnějším momentem utkání byla záchrana života, jistě se sluší i připomenout konečný výsledek. Bayern deklasoval Mainz 8:1, největší útočná hvězda Harry Keane vsítil hattrick. I přes vysokou výhru ztrácí Bayern v tabulce na první Leverkusen nadále deset bodů.

Zdroj: bundesliga.com, apnews.com