Basketbalový unikát: tři hlavní trenéři z minulé sezony vedou společně tým Nymburka

Přidat na Seznam.cz

Ostře sledovaným klubem je na startu nové basketbalové sezony celek Nymburka. Mnohonásobný mistr ligy obsadil v minulém ročníku nejvyšší soutěže „jen“ třetí místo, což zároveň znamenalo ukončení takřka dvacetileté dominance tohoto týmu na české ligové scéně. Jelikož v Nymburce nebyli na podobný „pokles“ zvyklí, tak do právě se rozbíhajícího ročníku vyhlásili sportovní boj o návrat na ligový trůn.

Na ilustračním snímku basketbalisté Nymburka při jednom ze zápasů v minulém ročníku nejvyšší soutěže.

O tom, že ve středočeském městě to s opětovnými mistrovskými ambicemi myslí vážně, svědčí i nynější složení trenérského týmu. Tvoří jej trojice odborníků, z nichž každý v minulém ročníku působil v nejvyšší soutěži jako hlavní kouč v jiném klubu! A to je do značné míry unikátní situace.

Novým šéfem nymburského trojlístku na lavičce je italský expert Francesco Tabellini, který v létě přišel z USK Praha. Dosavadní kouč Ladislav Sokolovský bude trenérovým asistentem při své souběžné roli sportovního manažera klubu. Dalším asistentem se stal Adam Konvalinka po angažmá na postu hlavního trenéra Kolína.

Jsem rád, že mohu spolupracovat znovu se zahraničním trenérem. A zrovna v takovém klubu, jako je Nymburk. V Pardubicích jsem byl asistentem Kena Scalabroniho a poté i Dina Repeši, mezi tím jsem si tam vyzkoušel krátce i pozici hlavního trenéra,“ svěřil se asistent Konvalinka pro přestupu z Kolína do Nymburka klubovému webu.

Z faktu, že trenérský štáb tvoří Tabellini, Sokolovský a Konvalinka, je patrné, že bývalý nymburský asistent Pavel Budínský u týmu skončil.

Pokud jde o hráčské odchody z Nymburka, pak událostí léta je loučení české basketbalové legendy Petra Bendy s aktivní kariérou. Rekordman v počtu ligových titulů se v jedenačtyřiceti letech přesunul do kanceláře a pomáhá klubu s marketingem. Ale ještě ho čeká symbolicky poslední utkání 27. září proti pražské Slavii.

Jak už jsme dříve informovali, z Nymburka odchází i český reprezentant Lukáš Palyza, který se dohodl s týmem Glasgow v britské lize,“ sdělil David Šváb, tiskový mluvčí nymburského klubu.

Na soupisce týmu ale po odchodu pěti Američanů figurují samozřejmě i posily. Tou nejzvučnější je český reprezentant Jaromír Bohačík, který se vrací po třech letech. Za tu dobu stihl působení ve francouzském Štrasburku a německém Bambergu.

Zajímavou postavou je novopečený český reprezentant Spencer Svejcar, který pochází z amerického Denveru. Od roku 2017 hrál za Ústí nad Labem a byl jeho oporou, což neuniklo ani vedení Nymburka. Pro Svejcara by nemělo být problémem adaptovat se na nové prostředí, protože českou ligu dobře zná.

Američan Sukhmail Mathon přišel z Ostravy. Úplnými nováčky v domácí lize budou jeho krajani Ty Gordon a Thomas Bell III., kteří dosud působili mimo Českou republiku.

Zdroj: autorský článek