Basketbalové Ústí získává renomé. Jdeme svojí cestou, ze které neuhýbáme, říká manažer Tomáš Hrubý

Přidat na Seznam.cz

Klub BK Ústí nad Labem si za poslední tři roky vysloužil výborné renomé a respekt nejen v nejvyšší soutěži, ale i v rámci celého českého basketbalu. Není to náhodná záležitost, spíš výsledek systematické práce v různých oblastech. Blíže o strategii a současnosti ústeckého týmu na ligové i mezinárodní scéně hovořil generální manažer klubu Tomáš Hrubý v rozhovoru pro SportDeník.cz.

Jen na úvod připomeňme, že Tomáš Hrubý má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru, během níž získal například v roce 2003 mistrovský titul v barvách tehdejšího vítěze ligy Opavy.

Na snímku manažer Tomáš Hrubý v ústecké sportovní hale (počátek listopadu 2023).

Ale věnujme se především ústeckému basketbalu. Co stojí ze progresem klubu z posledních sezon?

Jsme rádi, kam jsme se posunuli. Takže bych v tom viděl vícero aspektů. Hlavní je, že jdeme svoji cestou, ze které neuhýbáme. Předloni jsme se dostali do semifinále, bojovali o bronz a nakonec z toho bylo čtvrté místo v lize a největší klubový úspěch. V minulém ročníku jsme dotáhli čtvrtfinálovou sérii s Pardubicemi do sedmého zápasu, který je vždycky specifický. Nikdo neví, jak to dopadne a nám to s postupem nevyšlo, to je sport.

Od letošního léta je ústecký hlavní trenér Jan Šotnar jedním z asistentů nového španělského kouče Ocampa u české mužské reprezentace. Jak vnímáte fakt, že dostal důvěru pro působení u áčka národního týmu?

Pro nás je to čest, že jsme mohli poskytnout trenéra pro reprezentaci. Proč si ho vedení svazu vybralo, to je spíše otázka na někoho jiného. A taky bych v tom spatřoval vícero aspektů. Pravdou zůstává, že Jan Šotnar má dlouhodobě výsledky a nějakým způsobem se trenérsky vyvíjí. Jeho kariéra jde dobrým směrem.

Do české reprezentace se dostal po úspěšném angažmá v Ústí zkušený Spencer Svejcar. Má na jeho vzestupu rovněž podíl právě ústecký klub?

Spencer Svejcar byl v Ústí do letoška šest let. Teď prokazuje svoje kvality v Nymburce. A všímám si, že si říká o svou pozici i v národním týmu. Znám ho jako basketbalistu i jako člověka a těší mě, že se vyprofiloval pro reprezentaci zrovna v našem klubu.

Jak přistupujete k účasti BK Ústí nad Labem v mezinárodním Alpe Adria Cupu?

Je to basketbalová akce a z celkového pohledu možnost, která nám může pomoci. Hrajeme například se soupeři z Chorvatska, Rakouska, Slovenska, Polska. Poznáváme jiné haly, jiné pojetí basketbalu a rozhodně tento pohár nebereme na lehkou váhu.

Zdroj: autorský článek