Basketbalové nadšení v Děčíně neutuchá. Trenér Grepl chválí Waltona

Přidat na Seznam.cz

Basketbalové nadšení v Děčíně po loňské nejúspěšnější sezoně v historii klubu neutuchá. Stříbrný celek minulého ročníku nejvyšší soutěže a vítěz Českého poháru je proto i na podzim v centru pozornosti basketbalových odborníků.

Důkaz o tom, že se tým může nadále spolehnout na přízeň věrných příznivců, podal i zápas Děčína v Ústí nad Labem, kde hostující fanoušci vytvořili děčínskému celku skvělou podporu.

Na ilustračním snímku jsou basketbalisté BK Děčín počátkem října 2023 po vítězném zápase v ústecké sportovní hale, kde jim aplaudovali děčínští příznivci.

Severočeské derby se letos hrálo už ve třetím kole základní části, ale mělo kvalitu a atmosféru, jako kdyby šlo už o play off, případně boje o medaile.

Byl to rovněž souboj trenérských stratégů, z něhož vzešel lépe děčínský kouč Tomáš Grepl. Jeho svěřenci vyhráli na půdě ústeckého soupeře, jehož vede novopečený asistent reprezentačního trenéra Jan Šotnar.

Tomáš Grepl si vážil faktu, že se Děčínu podařilo otočit nepříznivý vývoj ve vítězství 95:88.

V prvním poločase se nám nedařilo v obraně. Obdrželi jsme 56 bodů, což je v podobných zápasech docela hodně. Nastoupili jsme totiž do utkání poněkud zakřiknutě a domácí toho využili ve své útočné hře, která jim vyhovuje,“ uvažoval Grepl při vyjádření pro média.

Kouč ale našel i pozitivní prvky na hře Děčína.

Postupně jsme se zlepšili v obraně, přibrzdili jsme Ústí v rychlých protiútocích a nájezdech. Každopádně musím vyzdvihnout výkon A. J. Waltona, který zaznamenal devatenáct bodů, deset doskoků, deset asistencí. To je podle mého mínění vynikající počin a skvělá bilance v tak vypjatém, ale výrazně kvalitním zápase mezi Ústím a Děčínem“ dodal Grepl.

Společně s Waltonem a Pomikálkem patřil k lídrům Děčína na ústecké palubovce český reprezentant Matěj Svoboda, který i v lize zúročuje zkušenosti z národního týmu.

O přestávce jsme si důrazně vyříkali, co nám scházelo v první půli. Nakonec jsme utkání zvládli takovým způsobem, že v posledních dvou minutách jsme si vítězství pohlídali,“ pravil Matěj Svoboda.

Zdroj: autorský článek