Basketbalisté Pardubic věří, že se už dostávají z krize

Přidat na Seznam.cz

Poněkud za očekáváním zatím zůstávají výsledky basketbalistů BK Pardubice v nejvyšší soutěži. Celek, který netají ambice na přední příčky tabulky, figuruje na konci kalendářního roku 2023 až na devátém místě.

Na snímku basketbalisté Pardubic při jednom z ligových zápasů v prosinci 2023.

Je pravdou, že jsme měli jiná očekávání a vyšší cíle, než tomu je v současné době. Pohybujeme se v místech, kde jsme být nechtěli. Přišla série porážek a z toho je jasné, že nejsou dobré výsledky,“ uvažoval sportovní manažer klubu Radek Nečas pro SportDeník.cz.

Byli jsme v krizi, ale snad se z ní dostáváme. Věřím, že nám pomůže vítězství na půdě Ústí nad Labem, které jsme moc potřebovali. Přitom jsme cítili respekt z ústeckého týmu, který má výborné individuality,“ pokračoval Nečas.

Loni nás v semifinále play off trápil Nichols v dresu Děčína. Teď je v Ústí a jelikož jsme se s ním potkávali v roli soupeře i v minulé sezoně, věděli jsme, že to s ním bude důležité měření sil,“ podotkl sportovní manažer.

Byť jsou Pardubice až deváté, nemusí to momentálně znamenat konec nadějí na špičkový výsledek v závěru sezony. Loni například Opava skončila po nadstavbové části sedmá a z předkola se probojovala až k titulu.

Tuhle cestu Opavy známe, ale každá sezona je jiná. Máme před sebou zbývající část zápasů v základní části a pak nadstavbu. Uvidíme, kam se dostaneme. Jak už jsem naznačil, musíme především udělat maximum, abychom se zvedli. Pro posun v tabulce se počítají jen vítězství,“ dodal Nečas.

Zdroj: autorský článek