Basketbalisté Opavy pod vedením trenéra Petra Czudka vyhráli po lize i Federální pohár

Přidat na Seznam.cz

Aktuálně nejlepší české basketbalové týmy mužů podle výsledků minulé sezony obstaraly také úvod do nového soutěžního ročníku. Mistr ligy BK Opava a stříbrný celek Děčína se potkaly ve finále Federálního poháru, jehož se kro české elitní dvojice zúčastnil také nejlepší slovenský tandem v rámci tamní ligy.

A že mezi Opavou a Děčínem panuje od loňska velká rivalita, bylo patrné i při vzájemném souboji na Slovensku. Úspěšnější na palubovce byla Opava.

Na snímku opavs trenér Petr Czudek.

Byly tam trochu větší emoce, než zdrávo, prostě nějaké staré křivdy,“ přiblížil napětí mezi kluby opavský trenér Petr Czudek pro média.

První poločas se hrál dobrý basketbal, útočný. Děčín střílel s obrovskou úspěšností, především Walton střílel úžasně. My jsme měli v pátek a sobotu dobré poločasy, skórovali jsme přibližně po sedmdesáti bodech. Chci poděkovat Levicím a Lacovi Garajovi za to, jak úžasně zorganizoval tento turnaj,“ líčil Czudek.

Spokojen byl i Ladislav Jurečka, hráč Opavy a MVP Final Four: „Potěšilo to. Nejsem nejmladší, každou takovou trofej si musím užívat, možná bude poslední. Říkal jsem si, že by jsem jí mohl získat, ale když jsem minul tři nebo čtyři trojky, byl jsem na pochybách. Naštěstí už bylo rozhodnuto po prvním poločase, takže jsem za to rád.“    

Jelikož se v podstatě jednalo o generálku na ligovou soutěž, přikládal velkou váhu zápasu s Opavou děčínský trenér Tomáš Grepl.

Pro nás je to trochu hořké, ale mým hráčům patří poděkování za to, jak Federální pohár zvládli. Na ostatním musíme pracovat,“ vystihl Grepl pocity trenérů i hráčů z děčínského tábora.

Zdroj: Autorský článek