Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů nepostoupí. Na pražské Královce prohráli s Igokeou

Přidat na Seznam.cz

Basketbalisté BK Nymburk mají už polovině prosince jednu jistotu, která se týká evropských pohárů. Nepodařilo se jim postoupit ze základní skupiny Ligy mistrů do další fáze prestižní soutěže. A to i bez ohledu na to, jak dopadne jejich poslední vystoupení v šestikolovém souboji s dalšími třemi celky.

Nymburští potřebovali pro udržení naděje na případné pokračování v Lize mistrů zdolat bosenský celek Igokea. V pražské hale na Královce, které je pro ně v důležitých zápasech pohárů domácím prostředím, však prohráli.

Hrálo se naplno na obou stranách, občas i na hranici sil. Takže těžko mohu hráčům něco vytknout z hlediska bojovnosti a obrany. Škoda, že jsme neproměnili některé střely,“ uvedl trenér Ladislav Sokolovský v těchto intencích na klubovém webu.

Podle něj nebyl Nymburk horším celkem. „Soupeř byl šťastnější a možná jen o kousek lepší. Nepodařilo se nám stoprocentně skloubit obranu s lepším útokem,“ analyzoval Sokolovský.

Navzdory ztrátě šancí na postup budou mít hráči Nymburka v posledním kole základní skupiny Ligy mistrů ve španělském Bilbau patřičnou motivaci.

Faktem je, že ani eventuální vítězství už nemůže na naší situaci v Lize mistrů nic změnit. Ale půjde nám o to, abychom zabojovali a získali případně i sebevědomí do dalšího průběhu sezony. Konkrétně nás čekají další ligové zápasy v české lize,“ podotkl Sokolovský.

Nejbližší utkání by měli Nymburští sehrát v neděli 18. prosince na palubovce Ústí nad Labem.