Basketbalisté Brna si chtějí vybojovat co nejlepší pozici pro play-off

Přidat na Seznam.cz

První cíl v probíhající sezoně už basketbalisté BK Brno splnili. Po základní části nejvyšší soutěže účinkují v nadstavbové skupině A1 a usilují o co nejlepší pozici pro play-off.

Na snímku basketbalisté BK Brno při rozcvičování před ligovým zápasem (počátek února 2024).

Liga se vyrovnala, ale nevím, jestli šla výkonnostně nahoru, nebo zůstává na stejné úrovni. Neřekl bych, že první čtyři týmy v tabulce jsou odskočené od ostatních. Všechny zápasy jsou poměrně otevřené a nikdo nemá nic jistého,“ uvedl brněnský trenér Martin Vaněk pro SportDeník.cz.

Podle určitých statistik dává Brno při utkáních největší časový prostor hráčům ročníku 2004 a mladším, pokud jde o jejich minutáž na palubovce.

Je to jistá strategie týmu, která souvisí s tím, že posledních čtyři pět let se zaměřujeme na zapojování mladíků, abychom produkovali kvalitní basketbalisty. Vychází to i z faktu, že z Brna jsou mistři republiky v juniorské kategorii,“ vysvětlil Vaněk klubové záměry.

Ale v play off zpravidla rozhodují i zkušenosti.

Ani v tomto ohledu na tom nejsme špatně. Máme v kádru Viktora Půlpána, Jakuba Krakoviče i Ondřeje Šišku. Takže bych v našem družstvu viděl kvalitní mix hráčů podle věkového rozložení,“ podotkl trenér.

Brněnští basketbalisté startovali v nynější sezoně i na mezinárodním poli.

Hráli jsme už potřetí za sebou Severoevropskou ligu, v níž se setkávají například kluby z Polska, Estonska, Litvy, ale i Belgie. Pro některé hráče to je první konfrontace se zahraničím,“ přiblížil Vaněk.

Asistentem ambiciozního trenéra je bývalý reprezentační rozehrávač Jan Pavlík.

Po návratu z Maďarska jsem se zapojil do chodu brněnského klubu, kde jsem předtím dlouho hrál. Často dostávám otázku, co nám chybí k ještě lepším výkonům. Myslím, že by to chtělo k upevnění stability týmu, aby hráči byli ještě jeden rok spolu. Doufám, že opory ani mladíci neodejdou a budeme zase atakovat nejvyšší příčky,“ dodal uváženě Jan Pavlík.

Zdroj: autorský článek