Barcelonský megatalent Yamal pokořil další rekord

Přidat na Seznam.cz

Lamine Yamal letos udivuje fotbalové fanoušky po celém světě. Odchovanec FC Barcelona se zabydlel v základní sestavě výběru Xaviho Hernándeze, a během středečního večera překonal ve čtvrtfinále Ligy mistrů další rekord.

Yamal přepisoval historické tabulky už v osmifinále s italskou Neapolí. Tehdy se stal nejmladším hráčem, který kdy nastoupil do vyřazovacího duelu Ligy mistrů. V ten den měl 16 let a 223 dní. Jeho Barcelona pak zvládla souboj s úřadujícím šampionem Serie A a kvalifikovala se do čtvrtfinále. Los přidělil katalánskému velkoklubu Paris Saint-Germain, a Xavi v prvním vzájemném utkání znovu neváhal vsadit na teprve šestnáctiletou vycházející hvězdu. Yamal nastoupil ve věku 16 let a 272 dní, a tak má světový fotbal v rámci čtvrtfinálových bojů Ligy mistrů nového nejmladšího rekordmana. Tímto titulem se do včerejšího dne mohl pyšnit Rayan Cherki, který toto prvenství získal v roce 2020 v barvách Lyonu. Cherki měl 17 let a 2 dny.

Barcelona našla ve své akademii poklad

Španělský křídelník má letos odehraných již více než 2300 minut za A tým Barcelony, během nichž vstřelil 6 branek. Spolu s dalším odchovancem Katalánců Pauem Cubarsím je příslibem pro všechny fanoušky Blaugranas, jak se barcelonskému klubu přezdívá. Ten se před nedávnem dostal do tíživé finanční situace a musel tak začít sázet i na hráče z vlastní akademie. Jak se na případě Yamala a Cubarsího ukazuje, všechno zlé je pro něco dobré. Cubarsí se v utkání s Paříží stal pro změnu nejmladším obráncem hrajícím čtvrtfinále Ligy Mistrů.

Výkonů obou talentovaných hráčů už si všiml také kouč španělského národního týmu Luis de la Fuente, jenž začíná mladé fotbalisty zapracovávat do sestavy. Pokud na nadcházejícím evropském šampionátu navážou na své klubové výkony, dá se očekávat, že jejich cenovka ještě více poroste. Yamal zatím za národní tým nakoukl do šesti zápasů, během kterých dvakrát skóroval. Cubarsí má na kontě dva starty.

zdroj: autorský článek