Baník Ostrava bojuje tvrdě o poháry. Deklasoval Teplice a přepsal historii

Přidat na Seznam.cz

Baníku Ostrava nevyšel ideálně podzim, i z toho důvodu byl odvolán trenér Pavel Vrba. Pod novým koučem Pavlem Hapalem vstoupil ostravský klub do jarních odvet zhurta. Minulý týden Baníkovci přivezli bod ze Zlína, dnes už ale odjeli z Teplic s tříbodovým ziskem. A tuto porážku si Tepličtí za rámeček nedají. Prohrát na vlastním trávníku 0:5 zavání velmi dusným příštím týdnem.

Výhra 5:0 je pro Baník významná ze dvou pohledů. Za prvé poprvé v této sezoně venku vyhrál a za druhé je to historicky jeho největší venkovní výhra v české lize! Přitom to zpočátku na přepisování historických análů nevypadalo, první poločas skončil 0:0. Pak se však Baníkovci rozstříleli a to hned pět různých střelců, takže trenér Hapal si může odpočinout, že zraněný střelec Almási by nemusel tolik jeho mančaftu chybět. „Nebývá to pravidelností, aby tým za poločas vstřelil pět branek,“ uvedl spokojený trenér Baníku. „Věřím, že to i pomůže psychice hráčů.

Teplice tak na jaře utržily druhou porážku, když před týdnem prohrály v úvodu jara na Bohemians 0:2. „Z naší strany bylo dnes slušných šedesát minut, ale pak to bylo naopak slušně řečeno slabý. Lámalo se to hlavně po druhé inkasované brance, kdy jsme to museli otevřít a soupeř nás trestal v brejcích,“ uvedl teplický kouč Jiří Jarošík.

Teplice mají štěstí, že ani týmům ve spodní části tabulky se nedařilo a Severočeši tak zatím nejsou namočeni v sestupových vodách. Pokud by však pokračovaly ve výkonech jako dnes proti Ostravě, jejich cíl na klidný střed tabulky by vzal za své.

Zdroj: redakce, fbc.cz, Youtube