Baník chce do Evropy, ale nedokáže porazit poslední tým

Přidat na Seznam.cz

Ještě že prohrály i Slovácko s Olomoucí, mohou se alespoň utěšovat fanoušci Baníku Ostrava. Jejich tváře se ale hned zase zachmuří při uvědomění si, že ostravští fotbalisté si přivezli z Českých Budějovic porážku 0:3. Z těch Českých Budějovic, které byly před začátkem jarních odvet pasovány za největšího adepta na sestup.

Baník zakončil podzim porážkou se Slavií 2:3. Do jara vstoupil také s tříbrankovým přídělem, ale zároveň s nulou na svém kontě. Přitom v prvním poločase měli Severomoravané několik zajímavých šancí (Kubala 2x a Klíma). Ale i domácí fanoušci si v první pětačtyřicetiminutovce párkrát smutně povzdychli, protože jejich hráči také nedokázali dotáhnout do konce nadějné příležitosti. Především bývalý reprezentant Ondrášek zazdil tři šance.

Ale domácí vše napravili v druhé půli. Ostravě zasadili tři „smrtonosné“ rány během třinácti minut!

Pro České Budějovice je toto vítězství velmi důležité. Nejen z hlediska tabulky (Jihočeši se dotáhli na předposlední Zlín, který má ale zápas k dobru a jsou bod za Karvinou), ale též z psychického hlediska. Českobudějovičtí museli pořád slyšet, jak jsou velkým adeptem na sestup. Navíc jim nechodily včas peníze. Skalní fanoušci se pohádali s vedením klubu. Zkrátka nálada na bodu mrazu dnes dokonale roztála.

„Jsme v nějaké euforii, kterou ale musíme brzdit a být i nadále pokorní. Co se týká zápasu, říkal jsem už po Bohemce, že chceme jít krok po kroku a odrazit ze ode dna. Musím říct, že jsme to utkání dnes zvládli skvěle a hráčům musím poděkovat za obrovské nasazení a za to, jak plnili úkoly, které jsme si před zápasem řekli,“ řekl po utkání českobudějovický kouč Jiří Lerch.

Zato ostravským hráčům se necestovalo domů zrovna zvesela… „Porážku beru na sebe a na celý realizační tým, protože jsme na tohle utkání nebyli dobře připraveni. Věřím, že to do dalšího zápasu zlepšíme, kluci o tom budou také přemýšlet. Z tohoto utkání byli vynikající jen fanoušci. My určitě ne, mrzí mne to na druhou stranu Budějovice odehrály dobré utkání a mohlo to skončit i vyšším rozdílem. Zaslouženě jsme prohráli, soupeř byl lepší,“ řekl narovinu ostravský kouč Pavel Hapal.

Zdroj: fcb.cz , dynamocb.cz