Argentina se vrací zpět do hry o titul. Messi zarazil mexickou vlnu

Přidat na Seznam.cz

Argentinští fotbalisté potřebovali v druhém svém zápase na MS proti Mexiku napravit blamáž, kterou předvedli před pár dny se Saudskou Arábii. Té jak známo podlehli senzačně 1:2 a začalo se spekulovat, zda mají Messi a spol. na to získat titul či zda vůbec postoupí ze skupiny. Vítězství nad Mexikem ještě pětinásobnému vítězi světového šampionátu nezaručuje postup do vyřazovací části, ale i tak si fanoušci fotbalové velmoce oddechli.

Argentina nastoupila do zápasu s pěti změnami v sestavě, ani to však v první půli nepomohlo, aby se jí dařilo překonávat mexickou hráz. „Věděli jsme, že to bude těžké utkání, protože Mexiko hraje defenzivně. První poločas z naší strany nebyl dobrý,“ podotkl argentinský trenér Scaloni.

Ani první minuty druhého poločasu nepřinášely žádnou změnu. Mexičané trpělivé bránili a sem tam zahrozili nebezpečným brejkem. Tohle mohl změnit jediný muž, největší hvězda šampionátu (Ronaldo promine…). V 64. minutě dostal Messi před šestnáctkou nečekaně hodně prostoru a na jeho střelu byl brankář Ochoa krátký. Hrající legenda pak ještě připravila gól Hernandezovi, který tři minuty před koncem řádné hrací doby pojistil vítězství krásnou střelou též zpoza šestnáctky. „Komplikovali jsme si to hlavně sami. V prvním poločase jsme sice víc drželi míč, ale chyběl nám lepší pohyb a některé situace jsme neřešili dobře. To se pak podařilo zlepšit, ale určitě to od nás nebyl ideální výkon. Ale vyhráli jsme, což je pro nás hodně důležité,“ řekl Messi hned po utkání v televizním rozhovoru.

Argentina je v tuto chvíli v tabulce druhá a nyní se střetne s vedoucím Polskem. Mexiko je naopak poslední, ale ještě pořád má šanci postoupit do play-off. Musí však bezpodmínečně porazit Saudskou Arábii a spoléhat se na Argentinu, že zvítězí nad polským výběrem. Což zní pro Mexičany velmi slibně. „Proti velmi silnému soupeři jsme drželi hlavy nahoře 60 minut. Ale pak jsme udělali malou chybu ve středu zálohy a Messi dostal míč,“ uvedl trenér Mexika Gerardo Martino. „Dokud máme šanci, budeme o ni bojovat. V posledním zápase se pokusíme porazit Saúdskou Arábii,“ dodal argentinský lodivod.

Argentina – Mexiko 2:0 (0:0)

Branky: 64. Messi, 87. Fernández. Rozhodčí: Orsato – Carbone, Giallatini – Irrati (video, všichni It.). ŽK: Montiel – Araújo, Gutiérrez, Herrera, Alvarado. Diváci: 88 966.

Argentina: E. Martínez – Montiel (63. Molina), Otamendi, Lisandro Martínez, Acuňa – De Paul, G. Rodríguez (57. Fernández) – Di María (69. Romero), Messi, Mac Allister (69. Palacios) – Lautaro Martínez (63. J. Álvarez). Trenér: Scaloni.

Mexiko: Ochoa – Montes, Araújo, Moreno – K. Álvarez (66. Jiménez), Herrera, Guardado (41. Gutiérrez), Chávez, Gallardo – Lozano (73. Alvarado), Vega (66. Antuna). Trenér: Martino.

Zdroj: irozhlas.cz , idnes.cz