Antuková sezona začíná bez svého krále. Stihne se Nadal připravit na Roland Garros?

Přidat na Seznam.cz

Až jednou Rafael Nadal ukončí kariéru, může se zrušit pařížský grandslam. Je to samozřejmě myšleno s nadsázkou, na druhou strany bez populárního „Rafy“ už nebude Roland Garros co dříve. Pro letošní rok by ale absence španělského tenisty hrozit neměla. I když… Antuková sezona se rozjíždí a rodák z Mallorky stále není fit.

V pondělí začíná prestižní turnaj v Monte Carlu, který patří mezi tzv. Masters 1000, a už je jisté, že se na něm Nadal nepředstaví. V minulosti se tomuto antukovému fenoménovi podařilo vyhrát v ráji kasín jedenáctkrát! Bohužel se mu stále nedaří dokonale vyléčit zraněnou kyčel, kvůli které už nehrál zápas od lednového Australian open. „Ještě nejsem připravený hrát na nejvyšší úrovni. Nebudu se moci zúčastnit jednoho z nejdůležitějších turnajů mé kariéry,“ uvedl Nadal na svém twitterovém účtu.

V tuto chvíli není jisté, jestli se zúčastní dalších antukových turnajů v Barceloně, Madridu a Římě, kde v minulosti též vyhrával jak na běžícím pásu. Ale tenisoví fanoušci si především přejí, aby se Rafa zúčastnil grandslamové Paříže (28.5.-11.6.), kterou vyhrál dokonce 14x! „Pokračuji s nadějí, že se brzy vrátím,“ dodal 36letý tenisový mág.

Pořadatelé Monte Carla ale dostali další nepříjemnou zprávu. Letošního ročníku se nezúčastní ani současná světová jednička Carlos Alcaraz, který má posttraumatickou artritidu v levé ruce a svalové potíže kolem páteře. Chybět by však neměl Novak Djokovič.

Zdroj: redakce, tennis-infinity.com