Anna Fernstädtová poslala do nebe stříbrnou medaili pro svého tatínka

Přidat na Seznam.cz

Česká skeletonistka Anna Fernstädtová vybojovala v německém Altenbergu se svým bratrancem Timonem Drahoňovským stříbrnou medaili v závodě mix týmů. Je to pro ní alespoň maličká útěcha v jejím velkém smutku, před 14 dny totiž zemřel její otec. „Táta mě naučil lásce ke sportu, od sezení na hřbetě koně ve dvou letech, přes deset let gymnastiky a teď se stále věnuju skeletonu, ale také vím, že jsou důležitější věci,“ uvedla česká skeletonistka na svém Facebooku.

Česká dvojice skončila druhá o 69 setin sekundy za Němci Susanne Kreherovou a Axelem Jungkem. Bylo to hlavně zásluhou Fernstädtové, která měla mezi ženami druhý nejlepší čas. Drahoňovský byl mezi muži až devátý, přesto součet časů stačil na skvělou druhou příčku.

Po tragické události oznámila rodačka z Prahy, že se nezúčastní světového šampionátu, který začíná příští týden. Možná ale po altenbergském úspěchu si svou účast v německém Wintenbergu ještě rozmyslí. I třeba kvůli svému parťákovi Timonu Drahoňovskému.

Anna Fernstädtová se sice narodila v Praze, ale od jednoho roku žila v Německu. Její matka je Češka, její otec byl Němec. A právě za naše západní sousedy Fernstädtová závodila až do roku 2018. V té době už měla na kontě tři juniorské tituly mistryně světa. Zdálo se, že Česko bude mít velkou hvězdu, jenže Fernstädtové doktoři diagnostikovali cukrovku. Sedmadvacetiletá závodnice sice nadále startuje ve světovém poháru i na světových a evropských šampionátech, avšak stupně vítězů jí míjely. Až dosud.

Zdroj: wia-altenberg.de, wikipedia.org