Anna Fernstädtová bojuje statečně jak s cukrovkou, tak s nebezpečným korytem

Přidat na Seznam.cz

Až se budou v roce 2026 konat v Itálii zimní olympijské hry, budeme vzhlížet nejenom k Martině Sáblíkové, Ester Ledecké či Markétě Davidové, ale jistě i k Anně Fernstädtové. Tato sympatická skeletonistka se každým rokem zlepšuje a na italské olympiádě by měla být jednou z našich medailových nadějí.

Zimní sezona se kromě biatlonu rozjela ve všech sportech včetně skeletonu. Závodníci a závodnice si na úvod ročníku 2022/23 dali dostaveníčko v kanadském Whistleru. Na skvělém čtvrtém místě skončila česká skeletonistka Anna Fernstädtová. „První závod, čtvrté místo, myslím, že super. Je to poolympijská sezona, všichni jsme šli do závodu bez očekávání. Dala jsem nejlepší jízdy, jaké se mi za poslední tři týdny povedly, takže za mě super,“ uvedla pro novináře 26letá závodnice.

K bronzovému stupínku jí chybělo opravdu jen málo. „Devět setin je trošku škoda, ale je to sport a ve skeletonu takhle blízko jezdíme. V první jízdě jsem měla jednu malinkou chybu, kdybych ji neudělala, tak možná… Ale kdo ví, je to Whistler, tady se mohlo stát v druhém kole úplně všechno,“ řekla Fernstädtová, která se těsně před olympiádou v Pekingu dozvěděla, že má cukrovku… Ale ani to jí neodradilo od sportování, jen si musí hlídat jídelníček a každých pět minut jí speciální přístroj měří hladinu cukru v krvi. „Před oběma koly jsem trošku s cukrovkou bojovala, to musím na další závody vychytat, ale celkově to bylo v pohodě,“ podotkla s úsměvem trojnásobná juniorská mistryně světa.

I další závody absolvují skeletonisté v Severní Americe, jen se přemístí do USA, přesněji do Park City a Lake Placid.

Zdroj: irozhlas.cz , isport.blesk.cz