Ani nový trenér nepozvedl Zlín. Největší favorit se krčí na devátém místě

Přidat na Seznam.cz

Kdy jindy se chytit než v derby proti Vsetínu. Toto možná bylo v hlavách zlínských hokejistů, kteří zatím překvapivě zažívají bídnou sezonu. Jasný aspirant na postup do extraligy se v tabulce první ligy krčí na devátém místě s odstupem 21 bodů na víkendového soupeře ze Vsetína.

Zlínským Beranům zatím nepomohla ani výměna na postu hlavního kouče. Rostislava Vlacha vystřídal Miloš Říha, který ale z devíti možných získal s mančaftem jen jeden bod… Proti Vsetínu se jeho svěřencům podařilo smazat dvougólové manko, ale nakonec opět zlínští hokejisté odjížděli z ledu se svěšenými hlavami, prohráli 2:5. „Věřili jsme, že zápas zvládneme lépe. První třetina nebyla z naší strany optimální, byli jsme zbytečně vystrašení, od druhé třetiny jsme se vrátili zpět do zápasu. Mohli jsme se dostat do vedení 3:2 a obrátit zápas v náš prospěch, ale bohužel jsme opět inkasovali. Třetí třetinu jsme se snažili udělat maximum, abychom zápas otočili. Měli jsme optický tlak, pár střel, ale bohužel jsme udělali chybu a inkasovali čtvrtý gól. Obrovské zklamaní, protože jsme nebyli horším týmem. Výsledek je krutý,“ uvedl pro klubový web Říha.

Po dnešních dohrávkách mohou zlínští hokejisté klesnout klidně i na 11. místo a pokud by prohráli středeční utkání se Sokolovem, tak se může stát, že je najdeme ještě o příčku níže… Naopak Vsetín, jak už bylo zmíněno, se i v těch mrazivých dnech „sluní“ na vrcholu druhé nejvyšší soutěže. Je to díky šňůře devíti vyhraných zápasů za sebou! V těsném závěsu je Poruba, následuje Třebíč s Prostějovem. Zkrátka Morava vládne 1. lize a nepotřebuje k tomu ani Zlín…

Zdroj: beranizlin.cz , sport.ceskatelevize.cz