Americký bojovník nemá nohy, přesto se statečně pere v kleci. A jde si pro titul

Přidat na Seznam.cz

Vstoupit do života bez nohou může být pro malého človíčka velká prohra, která ho provází po celý život. Když se Zion Clark v roce 1998 narodil, rodiče se ho zřekli. Ale on měl to štěstí, že si ho adoptovali náhradní rodiče, kteří mu dali nejenom lásku, ale vedli ho i ke sportu, aby mu dokázali, že i člověk s handicapem si může užívat život jako ostatní.

Malý Zion nejdříve začal na základní škole s wrestlingem. Zpočátku mnoho úspěchů nedosahoval, jak by si přál. Až na střední škole poznal trenéra, který ho dokázal dvoufázovým tréninkem dostat až na mistrovství Ohia.

Poté se věnoval jízdě na kolečkovém křesle, v kterém vyhrál několik závodů, ale ještě více se proslavil zápisy do Guinnesovy knihy rekordů. Nejrychleji uběhl po rukou 20 metrů, nejvýš na rukou vyskočil (83,8 cm) a udělal 248 kliků za méně než 3 minuty.

Zion však toužil především uspět v MMA a dnes k tomu může udělat důležitý krok, protože poprvé vstoupí do klece k ostrému zápasu. Soupeřem mu bude v San Diegu Eugene Murray, který nemá žádný handicap. Nemusí to však pro ně být žádná výhoda, protože pokud se dostane na zem a nic jiného mu asi nebude zbývat (nesmí totiž používat kopy), může tam poznat Clarkovu sílu.

Clark není prvním handicapovaným borcem v bojovém umění. Nick Newell to dotáhl v MMA až do Bellatoru a Jake Peacock se dokonce stal šampionem thaiboxerské asociace Lion Fight. Oběma chybí kus ruky…

Zdroj: espn.com , mmamania.com