All Blacks zničili Namibii sedmdesáti body. Naopak Francie se na výhru natrápila

Přidat na Seznam.cz

Po úvodní prohře světového šampionátu s domácí Francií (13:27) si potřebovali novozélandští ragbisté zlepšit chuť proti Namibii. A povedlo se. Africký tým je sice velký outsider, ale přecejenom získat proti němu 71 bodů a soupeři dovolit jen tři nicotné bodíky, stojí pro Nový Zéland za velký potlesk. „Nový Zéland byl dnes neuvěřitelný, zejména v prvním poločase. Nedokázali jsme ho zastavit, ale ve druhém poločase jsme bojovali. Měli jsme několik šancí, ale oni nás dokázali vždy zastavit. I tak jsem ale na kluky pyšný,“ řekl namibijský kapitán Alister Coetzee.

Pro All Blacks to byla jubilejní padesátá výhra na světových šampionátech. Naopak minulá porážka s Francií byla pro Nový Zéland premiérou v základních skupinách mistrovství světa. „Je to dobrý pocit, že jsme dnes vyhráli, zejména po výsledku z minulého týdne,“ řekl kapitán Novozélanďanů Ardie Savea.

Do konce základních skupin se Nový Zéland ještě střetne s Itálií a Uruguayí. Právě s Jihoameričany se včera střetla Francie a nebyl pro ní lehký zápas. Hráči „Galského kohouta“ sice zvítězili 27:15, ale položili „jen“ tři pětky, takže nedostanou prémiový bod navíc do tabulky. Přesto by jim nemělo vítězství ve skupině uniknout. „Snažili jsme se udávat tempo hry, ale nedařilo se nám skórovat. Jsme spokojeni s výkonem i s tím, že jsme vyhráli před našimi fanoušky,“ podotkla francouzská opora Maxime Lucu.

I přes prohru pěl trenér Uruguaye Los Teros na svůj mančaft jen chválu. „Jsem na svůj tým pyšný. Nemohl jsem si přát lepší tým, který bych mohl vést. Bojovali jsme proti Francii, jednomu z nejlepších týmů na světě, na jejich domácí půdě. Jsem na to strašně pyšný. Tohle je pro nás teprve začátek

Zdroj: redakce, rugbyworldcup.com