Alexander Zverev porazil ty nejlepší. Nyní chce odvetu s obhájcem titulu

Přidat na Seznam.cz

Alexander Zverev v semifinále ATP Finals 2021 porazil Novaka Djokoviče a podtrhl tak vítězství nad nejlepším tenistou všech dob. Nyní si přeje odvetu s Danilem Medveděvem, s nímž prohrál ve skupinové fázi turnaje v Turíně, píše server ESPN.

Letošní zápasy mezi Alexanderem Zverevem a Novakem Djokovičem jsou zárukou zajímavé podívané. Nejinak tomu bylo i v sobotu, kdy se utkali v semifinále finále ATP. Po téměř dvou a půl hodinách vynikající hry zvítězil Němec 7:6(4), 4:6, 6:3.

„Byl to skvělý zápas. Naše setkání jsou vždy na vysoké úrovni. Letos jsme spolu hráli pětkrát a pokaždé jsme dospěli do rozhodujícího setu a byly to několikahodinové a fyzické souboje,“ řekl na tiskové konferenci.

Pro Zvereva má toto vítězství zvláštní význam, protože ho s Djokovičem pojí přátelský vztah. O tom svědčí i jejich srdečné loučení po zápase.

„Myslím, že v posledních letech se Novak stal osobností, kterou ostatní hráči oceňují. Rozumí mi. Mluvíme nejen o tenise, ale také o životě. Podle mého názoru si nikdo nezaslouží větší respekt. Když víme, odkud pochází a čeho dosáhl, je to tenista všech dob,“ zdůraznil.

Němec se na ATP Finals představí podruhé v zápase o titul. V sezóně 2018 vyhrál, když porazil Djokoviče. Nyní se utká s obhájcem trofeje Danilem Medveděvem. S Rusem má bilanci 5:6 a v úterý s ním prohrál ve druhém kole skupinové fáze.

Zdroj: espn.com