Afrika ztratila velkou šanci na zisk titulu mistra světa. Její největší hvězda Mané do Kataru nepřiletí

Přidat na Seznam.cz

Letošní mistrovství světa ve fotbale, které začne už tuto neděli, nemá vyloženého favorita. Někteří experti dávají větší šance jihoamerickým mančaftům, jiní zase předpokládají, že titul si z Kataru odveze evropský tým. Zároveň je tu ale i třetí skupina expertů, která si myslí (doufá), že by konečně na fotbalový vrchol mohl vystoupat africký tým. Jedním z možných kandidátů byl i Senegal, který letos na jaře vyhrál Africký pohár (obdoba ME). Jenže to slovo „být“ v minulém čase je v tuto chvíli na místě. Této zemi, jejímž hlavním městě je slavný Dakar, se zranila největší hvězda – Sadio Mané.

„Magnetická rezonance bohužel ukázala, že vývoj není tak příznivý, jak bychom si představovali,“ oznámil na tiskové konferenci lékař senegalské reprezentace Manuel Afonso. Mané si zranění přivodil při bundesligovém zápase, ale senegalští trenéři věřili, že se jejich hvězdný útočník dá postupně do pořádku, aby mohl nastoupit alespoň v posledním zápase základní skupiny a případně ve vyřazovací části. Bohužel tato varianta nyní definitivně padla.

Po vyšetření na magnetické rezonanci už nebyl důvod dále vyčkávat a útočník FC Bayernu Mnichov ihned postoupil operaci. Lídrovi německé ligy by měl chybět přibližně tři měsíce. Především je to ale velká ztráta pro Senegal, který měl podle prognóz spolu s Nizozemskem postoupit ze skupiny, kde jsou dále dva slabší týmy Ekvádor a Katar.

Ale možná absence kamaráda, který už v reprezentačním dresu nasázel 33 gólů, vyhecuje jeho spoluhráče, aby pro něj zamakali a přivezli do Afriky poprvé v historii zlaté medaile.

Zdroj: sport.cz, redakce, idnes.cz