Absolutní odtajnění. Takový je rozdíl mezi Lewandowskim a ostatními fotbalisty

Přidat na Seznam.cz

Ještě sedm zápasů může letos odehrát Robert Lewandowski. Polák hledá „sedmdesátku“. Stal by se teprve druhým fotbalistou v 21. století, kterému se podařilo dosáhnout takové mety. Zatím se to podařilo jen Leo Messimu, píše server Talk Sport.

Není pochyb o tom, že Robert Lewandowski zakončí rok jako lídr. Rozdíl 19 gólů je nemožné ztratit. V úterý bude bojovat o další góly. Bayern Mnichov se v Lize mistrů utká s Dynamem Kyjev. Výkop je v 18:45.

Lewandowski se potřetí v řadě stane nejlepším střelcem Evropy. Loňský ročník zakončil se 47 góly, ale hned dodejme, že to byl pandemický rok a vypadal úplně jinak. Hrálo se méně zápasů a mistrovství Evropy se nekonalo. Přesto stihl odehrát 44 zápasů a o tři góly předstihl druhého Cristiana Ronalda.

Oba se až do konce honili za titulem nejlepšího střelce. Portugalský hráč měl ve druhé polovině roku fantastickou formu, ale na „Lewyho“ nestačil.

Kosmické skóre

Kapitán polské reprezentace hraje rekordní rok. Dosud vstřelil 63 gólů a do konce roku ho čeká ještě sedm zápasů. Pokud si udrží svou efektivitu, překoná hranici 70 gólů, což se v 21. století podařilo pouze jedinému hráči – Leo Messimu.

Dokonce i Cristiano Ronaldo ve svém nejlepším roce vstřelil „jen“ 69 gólů. Pro srovnání, Messiho rekord je neuvěřitelných 91 gólů. Letos je mimo Lewandowského dosah.

Místo na stupních vítězů neudrží Erling Haaland, který si letos možná kvůli zranění už nezahraje. Cristiano Ronaldo v Manchesteru United střílí hodně gólů, i když v poslední době se trefuje méně často. Messi v PSG ztratil svou efektivitu a jeho místo na stupních vítězů je zpochybněno.

Mužem zápasu byl v posledních týdnech Kylian Mbappé, který v kvalifikačním utkání Francie na mistrovství světa proti Kazachstánu vstřelil čtyři branky. Díky tomu se posunul na druhé místo.

V současné době je Lewandowski lídrem tabulky střelců Bundesligy (14 gólů) i Ligy mistrů (8 gólů).

Zdroj: talksport.com