5 fotbalových legend, které si v Kataru zahrají své poslední mistrovství světa

Přidat na Seznam.cz

Historicky první mistrovství světa ve fotbale na Blízkém východě začne v neděli 20. listopadu. Je to také poprvé, kdy se turnaj hraje v zimě, přímo uprostřed aktivní klubové fotbalové sezóny.

Tím však význam mistrovství světa ve fotbale 2022 v Kataru nekončí. Má znamenat konec jedné éry pro mnoho špičkových fotbalistů. Pro některé z největších legend světového fotbalu to bude poslední vystoupení na mistrovství světa FIFA, přičemž se budou stále více blížit odchodu do důchodu.

Nyní se bez dalších okolků podívejme na pět superhvězd, které by mohly v Kataru odehrát své poslední mistrovství světa ve fotbale.

Luis Suarez – Uruguay

Jeden z nejlepších středních útočníků tohoto století Luis Suarez se možná neúčastní mistrovství světa ve fotbale v roce 2026. Bývalému hráči Barcelony bude do příštího ročníku 39 let a mohl by uvolnit místo mladším fotbalistům.

Suarez, který byl suspendován za neslavné kousnutí Giorgia Chielliniho na mistrovství světa v roce 2014, má za sebou působivou bilanci na světových šampionátech. V dosavadních 13 vystoupeních sedmkrát skóroval a připsal si čtyři asistence.

Karim Benzema – Francie

Kvůli kontroverzím kolem Mathieua Valbueny zůstal Karim Benzema v letech 2015 až 2021 na šest let vyřazen z francouzského týmu. Před suspendací odehrála superhvězda Realu Madrid pět zápasů na mistrovství světa ve fotbale, v nichž třikrát skórovala a připsala si dvě asistence.

Francouzské superhvězdě bude v době konání příštího mistrovství světa více než 37 let. Je tedy nepravděpodobné, že by byl vybrán nebo zůstal hrát před množstvím mladých útočných talentů, které Francie má. Aktuální držitel Zlatého míče jde do mistrovství světa 2022 v dobré formě a bude se snažit využít co nejvíce příležitostí už letos.

Luka Modrič – Chorvatsko

Chorvatský veterán Luka Modrič je od svého debutu v roce 2006 základním kamenem svého národního týmu. Sedmatřicetiletý hráč je stále na vrcholu svých sil, ale i Modrič bude muset dříve či později podlehnout otci času. Vzhledem k tomu, že mu v roce 2026 bude více než 40 let (9. září), na příštím mistrovství světa v Kanadě, Mexiku a Spojených státech ho pravděpodobně neuvidíme.

Superhvězda Realu Madrid se zatím představila na třech mistrovstvích světa, kde odehrála 12 zápasů, dvakrát skórovala a jednou asistovala. Byl nejlepším hráčem Chorvatska při jeho historickém postupu do finále mistrovství světa 2018 proti Francii. Chorvatský kapitán získal na konci turnaje Zlatý míč FIFA a později si v témže roce převzal Zlatý míč.

Lionel Messi – Argentina

Argentinský maverick Lionel Messi bude letos v Kataru usilovat o to, aby svou zemi dovedl ke slávě na mistrovství světa ve fotbale. Úspěšná účast na jeho pátém mistrovství světa by mu mohla umožnit přeskočit hrdinu mistrovství světa z roku 1986 Diega Maradonu a stát se nejoceňovanějším argentinským fotbalistou. Je také pravděpodobné, že to bude jeho poslední pokus o slávu na mistrovství světa, protože při příštím ročníku by mu bylo 39 let (24. června).

Messi byl v roce 2014 velmi blízko zisku mistrovského titulu, ale jeho Argentina nakonec ve finále prohrála s Německem. Za své skvělé výkony (čtyři góly a jedna asistence) byl v barvách Argentiny zvolen hráčem turnaje. Celkově Messi odehrál na mistrovství světa 19 zápasů, v nichž šestkrát skóroval a připsal si pět asistencí.

Cristiano Ronaldo – Portugalsko

Portugalský kapitán Cristiano Ronaldo se v Kataru představí na svém pátém a možná posledním mistrovství světa ve fotbale. Legendárnímu útočníkovi, který je se 117 zásahy ve 191 zápasech nejlepším střelcem mezinárodního mužského fotbalu, bude na příštím mistrovství světa 41 let.

Ronaldo se dosud zúčastnil 17 zápasů mistrovství světa, ale jeho výkony na turnaji nebyly na výši. Pětinásobný držitel Zlatého míče má na kontě pouze sedm branek, přičemž všechny vstřelil ve skupinové fázi. Bude zajímavé sledovat, zda se mu letos podaří tento počet vylepšit a završit své působení na mistrovství světa.

Zdroj: redakce, Sportskeeda