3 nejdražší týmy na MS ve fotbale 2022. Nejdražší tým letos, nevyhrál od roku 1966

Přidat na Seznam.cz

Mezinárodní centrum sportovních studií zveřejnilo hloubkovou analýzu hodnocení 32 zemí, které se zúčastní mistrovství světa ve fotbale 2022 v Kataru. Odhadlo přestupové hodnoty každého z 831 hráčů, kteří se zúčastní mistrovství světa ve fotbale v Kataru a seřadilo mezinárodní týmy podle celkové hodnoty jejich mužstev.

Nejméně hodnotný tým na turnaji má Kostarika trenéra Keylora Navase, jejíž celková hodnota činí pouhých 23 milionů eur, v přepočtu cca 560 milionů Kč. Zde máme 3 nejcennějších mezinárodní týmy na mistrovství světa ve fotbale 2022 v Kataru. Pojďme na to!

Francie – 1,337 miliardy eur

Obhájci titulu mistrů světa Francouzi jsou na třetím místě s ohromující hodnotou 1,337 miliardy eur, v přepočtu cca 31 miliard Kč. Svěřenci Didiera Deschampse jsou až po okraj naplněni vítězi zápasů, ale jejich nejcennějším majetkem zůstává superhvězda týmu Paris Saint-Germain Kylian Mbappe.

Eso PSG je oceněno na neuvěřitelných 185 milionů eur, v přepočtu cca 4,3 miliard Kč, přestože mu do konce klubové smlouvy (červen 2024) zbývají necelé dva roky. Mbappé má v této sezoně za Pařížany žhavou formu, když ve 20 zápasech ve všech soutěžích skóroval 19krát a připsal si pět asistencí.

Brazílie – 1,455 miliardy eur

Pětinásobní vítězové mistrovství světa ve fotbale v Brazílii mají druhý nejhodnotnější tým na mistrovství světa 2022, jehož kumulativní hodnota činí 1,455 miliardy eur, v přepočtu cca 35 miliard Kč. Neymar je zdaleka nejpopulárnějším a pravděpodobně nejtalentovanějším hráčem jejich týmu, ale eso PSG není nejcennějším brazilským fotbalistou. Nejvyšší ocenění má v současné době v Brazílii levý křídelník Realu Madrid Vinicius Junior, jehož cena je závratných 201 milionů eur, v přepočtu cca 4,8 miliard Kč.

Dvaadvacetiletý Vinicius Junior je v letošní sezoně v brance celku v bílém špičkový. Odehrál 21 zápasů, v nichž desetkrát skóroval a připsal si pět asistencí. Stejně jako Mbappé se i Vinicius Junior stane po červnu 2024 volným hráčem.

Anglie – 1,499 miliardy eur

Angličané trenéra Garetha Southgatea mají na mistrovství světa ve fotbale 2022 nejhodnotnější mužstvo, jehož hodnota dosahuje neuvěřitelných 1,499 miliardy eur, v přepočtu cca 36 miliard Kč. Tři lvi na hrudi nevyhráli mistrovství světa ve fotbale od roku 1966, ale tentokrát by měli mít velké šance. Poté, co se v roce 2018 dostali do semifinále a v roce 2021 si zahráli finále mistrovství Evropy, Anglie dokázala, že má mentalitu na to, aby zvítězila proti ošemetným soupeřům.

Podle Mezinárodního centra sportovních studií je v současnosti nejcennějším anglickým fotbalistou záložník Borussie Dortmund Jude Bellingham, jehož přestupová hodnota se odhaduje na 202 milionů eur, v přepočtu cca 4,9 miliard Kč. Devatenáctiletý mladík nejenže skvěle ovládá střed hřiště, ale má také zálibu ve střílení gólů.

Bellingham v této sezoně nastoupil za Dortmund ve 22 zápasech napříč soutěžemi, v nichž devětkrát skóroval a třikrát asistoval. Bellinghamova smlouva s Dortmundem vyprší v červnu 2025.

Zdroj: redakce, CIES, Wikipedia