13letý kluk se stává nejmladším profesionálem v historii amerického sportu. Wayne Gretzky se stal profesionálem o rok později

Přidat na Seznam.cz

Fotbalový klub Sacramento Republic uzavřel profesionální smlouvu s 13letým chlapcem a zapíše se do historie. Žádný americký sport dosud neměl mladšího profesionála, uvedl webový portál T-Online.

Fotbalový klub Sacramento Republic podepsal smlouvu s mladým talentem ve věku pouhých 13 let a vytvořil tak rekord. Velmi talentovaný Da’vian Kimbrough se v úterý stal nejmladším profesionálem v historii všech amerických kolektivních sportů. Útočník se tak posouvá do sestavy áčkového týmu. Sacramento, které se neúspěšně ucházelo o vstup do Major League Soccer (MLS), hraje ve druhé nejvyšší soutěži USL.

Pozoruhodný talent ve světě dospělých

Kimbrough, kterému bylo v době podpisu smlouvy 13 let, 5 měsíců a 13 dní, je pozoruhodný talent, který je oddaný svému snu stát se špičkovým hráčem. Kimbrough v uplynulých dvou letech nastřílel v 81 zápasech za klubové týmy U13 a U14 61 gólů, čímž se postaral i o rozruch v národním týmu.

Francis Jacobs, který byl dříve považován za nejmladšího profesionála hrajícího za severoamerický tým, podepsal v roce 2019 ve věku 14 let, 4 měsíců a 28 dní smlouvu s týmem Orange County FC, který rovněž působí v MLS.

Pro srovnání, hokejová ikona Wayne Gretzky se stal profesionálem mnohem později, když v roce 1978 podepsal smlouvu s Indianapolis Racers z konkurenční ligy NHL WHA, bylo mu 17 let, čtyři měsíce a 16 dní.

Zdroj: t-online.de, redakčně upraveno