V české lize ne a ne se chytit. A tak hokejové Znojmo zvažuje návrat do rakouské soutěže

Přidat na Seznam.cz

Hokejové Znojmo má za sebou zpackanou sezónu. V 1. hokejové lize obsadilo poslední příčku. To znamená sestup o úroveň níže. To je ale pro ambiciózní klub chmurná vidina. A tak znojemští činovníci intenzivně jednají o návratu do mezinárodní ligy ICEHL.

Dokud byla 2. hokejová liga uzavřená, byli fanoušci zvyklí na konci sezóny vidět na posledním místě Kadaň. Klub bez velkých finančních možností, s minimální diváckou základnou, tudíž prakticky bez ambicí.

Situace Znojma je zcela jiná. Město známé produkcí vína a okurek má extraligovou minulost, poměrně úspěšně vystupovalo také v Alpské lize v konkurenci klubů ze Slovinska, Rakouska či Chorvatska.

Pak přišel návrat do Česka, Znojmo dostalo možnost hrát 1. ligu. Zde zpočátku manévrovalo velice dobře, po úspěšném období na podzim 2022 majitel klubu Pavel Ohera otevřeně mluvil o návratu do extraligy.

Jenže tato sezóna Znojmu vůbec nevyšla a skončilo poslední. Situaci nezachránili ani zkušení kvalitní hráči povolaní do klubu na poslední chvíli, aby odvrátili hrozbu sestupu. Znojmo nyní má v kádru talentovaného brankáře Kavana, obránce z Budějovic Šticha nebo útočníky Jenyše a Kratochvíla. Takoví hráči by asi 2. ligou pohrdli.

Ve středu 3. dubna se tedy na webu hcorli.cz objevilo oznámení, že vedení klubu Orli Znojmo podporuje přípravu žádosti o obnovení účasti v mezinárodní ICEHL.

Pokud všechny strany dospějí ke společné dohodě, Znojmo do mezinárodní ligy zasáhne už v následující sezóně 2024/25. Znojemští fanoušci by se tedy mohli těšit na soupeře ze Salzburgu, z Vídně, z Bolzana, Székesfehérváru nebo z Ljubljany.

Zdroj: hcorli.cz