Severomoravané vstoupili úspěšně do play-off Ligy mistrů. Třinci pomohl brankář, Vítkovicím díry v ledu…

Přidat na Seznam.cz

Zatímco fotbalovou Ligu mistrů čeká vyřazovací část až na jaře, hokejisté si play-off této klubové soutěže užívají už nyní. Mezi nejlepší šestnáctku ze základních skupin postoupily tři české týmy, Třinec, Vítkovice a Pardubice. A první dva týmy vstoupily do úvodních osmifinálových zápasů vítězně. I když Vítkovicím hodně pomohla „vyšší moc“…

Třinec doma přivítal silného soupeře ze Švédska Skellefteu. Začátek měli Oceláři skvělý, už ve 2. minutě vedli zásluhou Jeřábka. Za dvanáct minut už to bylo díky gólu Růžičky 2:0. „Měli jsme celkem slušný začátek, vedli jsme o dva góly. Druhá třetina byla nahoru dolů, z nájezdu jsme měli šanci zvýšit na 3:0, ale nedali jsme. Hned z protiútoku jsme inkasovali. Skelleftea měla ve druhé třetině velký tlak. Okolo modrých čar jsme udělali spoustu chyb, obránci nám nestíhali střídat. Byli jsme rádi za stav 2:1,“ uvedl asistent trenéra Vladimír Országh.

Třinci se podařilo opět zvýšit na dvoubrankový náskok, když ve 45. minutě přesně zamířil Kůrovský. Hostům se ale povedlo skóre během šesti minut srovnat. Přesto se nakonec Oceláři zásluhou Hudáčka mohli radovat z vítězství. „Soupeř ukázal velkou kvalitu. O to víc jsme raději, že jsme pak v závěru dokázali skórovat ještě jednou. Do odvety budeme muset některé věci jednoznačně zlepšit. Za čtyři góly jsme rádi, ale jasný muž zápasu byl z naší strany Káca, to je jasné,“ vyzdvihl Országh výkon brankáře Kacetla.

Oceláři Třinec – Skelleftea AIK 4:3 (2:0, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 2. J. Jeřábek (P. Vrána), 14. M. Růžička (Daňo, J. Jeřábek), 45. Kurovský (Čacho, Dravecký), 57. L. Hudáček (A. Nestrašil, Polášek) – 25. L. Lindström (Hugg), 47. Z. Forsfjäll (Stenman, Dziekals), 53. Sikura (L. Lindström, M. Lindholm).

Vítkovice si z Lahti vezou výhru 3:0. Neznamená to však, že by vítkovický gólman podal úžasný výkon, utkání totiž muselo být ve 13. minutě ukončeno pro nezpůsobilý stav ledu. Problémovými místy byly především prostor středového kruhu a jeden z kruhů pro vhazování, kde byly nerovnosti. Pořadatelé se skoro dvě hodiny snažili ledovou plochu dát do provozuschopného stavu, ale nepodařilo se jim to. A tak bylo použito možné přísné, ale schválené pravidlo – domácí prohráli tento zápas kontumačně 0:3.

Odveta se hraje v Ostravě v úterý 21. listopadu od 18:00 hodin. Třinec zajíždí do Švédska k druhému zápasu v ten samý den.

Zdroj: hc-vitkovice.cz, hcocelari.cz