Trenéři s nejvyšším počtem bodů na zápas v historii anglické ligy. Na prvním místě Guardiola, druhý Ferguson

Přidat na Seznam.cz

Anglická Premier league je místo, kde jsou peníze, je to místo, kde jsou někteří z nejlepších hráčů a je to místo, kde se živí mnoho z nejlepších trenérů. Od rebrandingu Premier League v roce 1992 zvedlo trofej pouze 11 manažerů. Je pozoruhodné, že ani jeden z nich nebyl Angličan.

Slávu nejvíce okusil Skot Sir Alex Ferguson, který vyhrál titul 13krát. Arsène Wenger, José Mourinho a Pep Guardiola jsou jediní další šéfové, kteří vyhráli Premier League více než jednou. To dokazuje obtížnost vyhrát v posledních desetiletích anglickou nejvyšší soutěž.

Kdo jsou tedy trenéři s nejvyšším počtem bodů na zápas (ppg) od začátku Premier League?

Pokud jde o trenéra, který je vepředu, není to moc překvapení. Guardiola má v Premier League rekord 2,34 ppg z 292 zápasů, které řídil. Španěl dovedl Manchester City k pěti titulům za posledních šest sezón.

Na druhém místě je vůbec nejúspěšnější manažer ligy – Ferguson. Poté, co vyhráli 13 z prvních 20 dostupných titulů pod vedením Skota, nezískal Manchester United titul ani jednou za 11 sezón od jeho odchodu do důchodu. Může se pyšnit statistikou 2,16 ppg z 810 zápasů.

Trojku doplňuje další stále aktivní trenér v Premier League Jürgen Klopp z Liverpoolu, který ale po sezóně z klubu odejde.

Zdroj: Transfermarkt