Tonali sázel i v Premier league. Fotbalové hvězdě zřejmě prodlouží trest

Přidat na Seznam.cz

Loni v červenci přivedli do Newcastlu Sandra Tonaliho jako velkou posilu. Byl druhým nejdražším hráčem, kterého kdy místní United koupili. Teď toho bezpochyby litují. Za Newcastle odehrál Tonali jen 12 zápasů, poté vyšlo najevo, že fotbalista je závislý na sportovním sázení.

V říjnu 2023 byl Tonalimu vyměřen tvrdý trest – osm měsíců bez fotbalu. Reprezentační záložník tak věděl, že přijde nejen o zbytek klubové sezóny, ale také o mistrovství Evropy. K tomu navíc Tonali musel přijmout i povinnost absolvovat skupinovou terapii a pohovory o závislosti na hazardu.

Většinou sázel na vítězství svého týmu

Sandro Tonali sice momentálně „seká latinu“, ale zřejmě ho čeká prodloužení trestu. Doteď byl Tonali potrestán jen za sázky, které uzavíral při svém angažmá v Itálii. Jak ale píše BBC, Anglická fotbalová asociace (FA) došla k závěru, že Tonali pokračoval ve svém koníčku i v Premier league. Záložník je obviněn z toho, že uzavřel nejméně 50 sázek v období 12. srpna do 12. října 2023. Zainteresované osoby tvrdí, že Tonali většinou sázel na vítězství svého týmu.

Toney si 8 měsíců odpykal, nyní je zpět ve velké formě

Sázení profesionálních sportovců je nyní velké téma. Nedávno vypršel trest Ivanu Toneymu, útočníkovi Brentfordu. Za sportovní sázky rovněž pykal 8 měsíců bez fotbalu. Toney je teď čistý, vrátil se zpět do sestavy Brentfordu a dokonce také do anglické reprezentace, za niž dal 26. března gól v přátelském utkání proti Belgii. Sportovní sázky provozoval také hokejista Shane Pinto. Hráč Ottawy Senators dostal v říjnu 2023 trest na 41 zápasů.

Zdroj: BBC