Slavný trenér Eriksson si splní poslední přání. Povede Liverpool v zápase legend

Přidat na Seznam.cz

Sven Goran Eriksson, který před několika týdny oznámil, že trpí rakovinou slinivky, povede v březnu Liverpool v zápase legend, píše deník COPE.

Švéd si tak splní jeden ze svých životních snů trénovat Liverpool, jak prozradil při oznámení rakoviny, kdy řekl, že mu zbývá rok života. Eriksson usedne na lavičku vedle liverpoolských legend, jako jsou Ian Rush, John Barnes a John Aldrige, a hráčů, jako jsou Jerzy Dudek, Sander Westerveld, Martin Škrtel, Fabio Aurelio, Djibril Cissé a Ryan Babel.

Zápas se uskuteční 23. března proti týmu legend Ajaxu Amsterdam.

Pětasedmdesátiletý švédský manažer, který má za sebou dlouhou a zářivou kariéru v několika zemích, před měsícem v rozhovoru přiznal, že je velmi nemocný rakovinou a že mu podle prognóz zbývá asi 12 měsíců života. „V nejlepším případě mi zbývá rok. V nejhorším případě o něco méně,“ řekl v rozhovoru pro veřejnoprávní Švédský rozhlas, ve kterém dodal, že „vydrží tak dlouho, jak jen to půjde“.

Po vítězství v lize a Poháru UEFA se švédským Göteborgem přestoupil do Benfiky, kde získal tři ligové tituly, a odtud do Itálie, kde strávil většinu své kariéry v Římě, Fiorentině, Sampdorii a Laziu, kde získal ligový titul, několik pohárů a další Pohár UEFA.

Eriksson působil také v anglickém fotbale (Manchester City, Leicester), trénoval Anglii, Mexiko, Pobřeží slonoviny a Filipíny a vyzkoušel si také angažmá v čínské a thajské lize.

Zdroj: COPE