Jihlava získala posilu z Manchesteru United

Přidat na Seznam.cz

V roce 2018 zamířil tehdy šestnáctiletý brankář Ondřej Mastný z Jihlavy do akademie Manchesteru United. Postupně si prošel výběry U18 a U21 a zachytal si i v UEFA Youth League (mládežnická „Liga mistrů“). Jeho první angažmá mezi dospělými bylo v Severním Irsku v klubu Portadown FC, kam šel na hostování vloni v létě. Bohužel kvůli zdravotním problémům nastoupil jen do osmi utkání. A protože tento celek sestoupil do druhé ligy, ohlížel se Mastný po novém působišti. Nakonec se 23letý gólman rozhodl pro návrat do klubu FC Vysočina Jihlava.

Máme velkou radost, že v dresu FC Vysočina můžeme přivítat našeho odchovance. Těšíme se, že zapadne do našeho kolektivu, přinese své cenné poznatky a zkušenosti z velkoklubu a bude bojovat se současnými velmi kvalitními brankáři o svůj prostor mezi třemi tyčemi. A že zároveň napomůžeme jeho dalšímu fotbalovému vývoji,“ řekl k příchodu Ondřeje Mastného předseda představenstva Lukáš Vaculík.

Mastný přichází do týmu, který je v současnosti na prvním místě druhé ligy. I proto není úplně jisté, zda nová akvizice dostane hned příležitost. I slova Lukáše Vaculíka toto dilema nerozklíčovala. „Do letní přípravy jsme proto vstoupili se silnou dvojicí Soukup – Jágrik, doplněnou o dorostence Matyáše Trešla. Jenže na konci přípravného období se objevila možnost návratu Ondry Mastného. A jelikož jsme klub, který je velmi nakloněn práci s mladými odchovanci, tak jsem vstoupil s agentem do jednání. Nějaký čas nám trvalo vyjasnit si způsob Ondrova příchodu, protože náš klub preferuje hráče na trvalý přestup. Jsem velmi rád, že se nám toto podařilo a Ondra je opět kmenovým hráčem FCV, když podepsal víceletou smlouvu.“

Zdroj: redakce, fcvysocina.cz