Ovečkin se k rekordu NHL prostřílel stylově hattrickem

Přidat na Seznam.cz

Ruský útočník se tak stal třetím hráčem v historii NHL, který pokořil hranici osmiset gólů v kariéře. Hvězda Washingtonu zaznamenala svůj 29. hattrick v kariéře a výrazně tím pomohla porazit tým Chicaga.

Ovečkin k dosažení milníku potřeboval 1305 zápasů a pozoruhodný je také fakt, že za celou kariéru v jednom týmu. V dnešním utkání se jednalo o jeho dvacátý hattrick v kariéře a zároveň drží šňůru osmnácti za sebou jdoucích sezón, kdy vstřelil dvacet branek.

Tým Chicaga prochází nezvyklou krizí. Do utkání po zranění naskočil Petr Mrázek, který i přes 23 úspěšných zákroků nedokázal odvrátit prohru 7:3. Český gólman inkasoval už po 23 vteřinách právě z hole ruského útočníka. Ovečkin dokonal hattrick v sedmé minutě třetí třetiny.

Blackhawks tak prohrálo páté utkání v řadě a za posledních třináct utkání dokázalo vyhrát pouze jednou. Tým Petra Mrázka se tak stále drží na dně tabulky západní konference.

Zdroj: NHL.com, redakce