Na tenisovém nebi zazářila nová česká hvězda. Linda Nosková kosila jednu favoritku za druhou

Přidat na Seznam.cz

To že je Linda Nosková velkým tenisovým talentem, už ví čeští fanoušci přibližně rok a půl, poté co vyhrála juniorku v grandslamové Paříži. Poté se čekalo, kdy se jí podaří proniknout i do povědomí v dospělém ženském tenise. A nyní to přišlo, v tomto týdnu se jí povedla úžasná jízda na turnaji WTA v Adelaide, kde se zastavila až ve finále. Přemožitelkou se jí stala Běloruska Aryna Sabalenková.

Ani ve finále nebyla Nosková bez šance na vítězství, výsledek 3:6, 6:7 dává tušit, že to zkušená soupeřka neměla v žádném případě jednoduché. „Chtěla bych pogratulovat téhle mladé slečně za neskutečný týden. Myslím, že má před sebou velkou budoucnost, a jsem si stoprocentně jistá, že ji uvidíme ve finále ještě mnohokrát,“ uvedla Sabalenková na tiskové konferenci.

A on to opravdu byl neskutečný týden. Vždyť Nosková postupně porazila Viktorii Azarenkovou, Darju Kasatkinovou a dokonce v semifinále světovou dvojku Uns Džábirovou. Dosud byly jejím největším úspěchem čtyři tituly z turnajů ITF, což je „druhá tenisová liga“.

Úspěch v Adelaide vrátí Noskovou zpět do první stovky, kde už byla vloni a to na 87. místě. Nyní se však posune už do první šedesátky. Kdyby vyhrála, byla by dokonce v první padesátce! Je však pravděpodobné, že pokud rodačce ze Vsetína vydrží zdraví, bude to otázka času, kdy se v první půlce světové stovky objeví. A bude zajímavé sledovat, na jakém místě skončí na konci roku 2023. To je však ještě daleko a před námi je jistě spousta vítězných zápasů této 18ti leté svěřenkyně trenéra Tomáše Krupy.

Zdroj: irozhlas.cz, Twitter, Wikimedia, Wikipedia