Tenhle trik na Bookingu znají jen zasvěcení. Zatímco vy platíte jak naivka, oni to mají o 20 % levněji
Kdo by nechtěl ušetřit při cestování po celém světě. Možností jak platit méně existuje celá řada. O některých se toho však moc neví. Na Bookingu si například můžete zajistit ubytování v cílové destinaci až o 20 procent levněji.
Booking.com je platforma, která slouží k online rezervaci ubytování. Bydlení na dovolené zde můžete sehnat opravdu výhodně. Navíc existuje možnost, jak utratit ještě méně. Ubytování přes Booking totiž může být až o pětinu levnější. Nejedná se přitom o nic složitého. Stačí cestovat pravidelně. Ovšem pozor! V souvislosti s tímto celosvětově nejnavštěvovanějším webem o cestování existují i určitá rizika, na která byste si měli dát pozor.
Tohle vám zajistí 20% slevu
Je to jednoduché. Stačí využít program Genius. Ten nabízí celoživotní slevy a další cestovní výhody. Ušetřit přitom můžete až 20 %, ale to až na třetí úrovni. Jaké jsou tedy jednotlivé úrovně?
- Genius 1 – pro tuhle úroveň stačí jediné, pouze se zaregistrovat na Booking.com a přihlásit se ke svému účtu. Získat lze 10% slevy na pobyty nebo na vybrané pronájmy aut.
- Genius 2 – pokud se zaregistrujete a během dvou let využijete pět rezervací, postoupíte na druhou úroveň. Zde už slevy činí 10 až 15 %. Navíc existují i další výhody.
- Genius 3 – učiníte-li v průběhu dvou let ne pět, ale hned 15 rezervací, postoupíte na nejvyšší úroveň. Slevy na pobyty zde činí 10 až 20 %. Navíc mimo jiné získáte i prioritní podporu u všech rezervací ubytování.

Pozor na podvodné nabídky!
Britská spotřebitelská organizace Which? zjistila, že Booking je poměrně zranitelný vůči podvodům a podvodníkům. Podle ní totiž nedokáže efektivně odfiltrovat falešné nabídky. Jako důvod uvádí, že neprovádí dostatečnou kontrolu totožnosti majitelů pronajímaných nemovitostí. Cestovatele tak zaujme nabídka perfektně vypadajícího ubytování za nízkou cenu. Na místě však zjistí, že takové ubytování buď neexistuje, nebo není dané místo určeno k pronájmu.
Podvodů spojených s Booking.com ovšem existuje více. Zaznamenány byly také phishing útoky, při nichž bývají zasílány falešné e-maily či zprávy požadující další údaje nebo vyzývající k dodatečné platbě. Jak se bránit? Stačí trocha obezřetnosti. Zapamatujte si, že Booking.com nikdy nežádá o úplné údaje o platební kartě, číslo sociálního pojištění nebo o hesla skrze e-mail či chat.

5 tipů, jak ještě ušetřit za ubytování
Booking.com a program Genius jsou jen jednou, nikoli jedinou možností, jak mohou cestovatelé ušetřit za ubytování. Využít lze i další možnosti, jak v cílové destinaci utratit méně.
- Pokud vám tolik nezáleží na komfortu, zajímavým řešením může být hostel. V jedné místnosti zde bývá ubytováno klidně i 10 osob. Sdílena navíc bývá i koupelna či kuchyň. Cena ovšem může začínat už na stovce za noc.
- Zaměřit se lze rovněž na menší penziony, případně na low-cost hotely. V těchto ubytovacích zařízeních budete mít soukromí, ale žádné další výhody nečekejte. Cena za noc ovšem může začínat už na 200 korunách.
- Víte, co je to couchsurfing? Jde o platformu, která umožňuje cestovatelům propojit se s místními, jež nabízejí přespání ve svých domovech. A pozor – zdarma! Její komunita přitom čítá zhruba pět milionů lidí z celého světa.
- Využít je možné i tzv. WWOOfing. Jde o celosvětové hnutí, jehož cílem je propojovat lidi s ekologickými zemědělci. Bydlet tedy budete na farmě. Ubytování (a strava) zde bývá zdarma. Ovšem za nějakou tu odvedenou práci.
- Pokud se nechystáte do arktické oblasti, přespávat můžete i pod širákem. Nebudete nic platit, ovšem potáhnete s sebou o něco více věcí. Navíc byste se měli seznámit s místními předpisy, které se týkají stanování.