Australian Open: Djokovič byl na Paula příliš silný. Má desátý titul na dosah

Přidat na Seznam.cz

Američan Tommy Paul si poprvé mohl zahrát proti Novaku Djokovičovi a ukázalo se, proč Srb už léta dominuje tenisovému světu. Djokovič nyní může ve finále vyrovnat rekord Rafaela Nadala na turnajích kategorie Major.

Největší favorit Novak Djokovič končí ve finále Australian Open. Srbský tenista vyhrál suverénně 7:5, 6:1, 6:2 nad Američanem Tommym Paulem a po pouhých 2:20 hodinách bylo semifinále v Rod Laver Areně u konce. Ve finále se Djokovič utká se Stefanosem Tsitsipasem z Řecka, který předtím vyhrál nad Rusem Karenem Chačanovem, uvedl webový portál Sport1 .

Již v prvním setu Djokovič diktoval tempo a zároveň si dovolil překvapivě vysoký počet nevynucených chyb. Za stavu 5:1 se zdálo, že zápas bude demonstrací síly pětatřicetiletého hráče. Paul pak zabojoval a využil Djokovičovy nedbalé hry ke srovnání na 5:5, načež Djoković v závěru setu opět zvýšil obrátky.

Paulův odpor byl poté zlomen a americký hráč, pro kterého to byl první duel s Djokovičem v kariéře, nebyl ve druhém a třetím setu vůbec nebezpečný. Djokovič zároveň přestal chybovat a udělal ze zápasu jasnou záležitost.

Po stopách Nadala

Djokovič tak má v neděli šanci získat svůj 22. grandslamový titul a vyrovnat se rekordmanovi Rafaelu Nadalovi. Pro Tsitsipase by vítězství znamenalo první úspěch v hlavní soutěži. 24letý tenista prohrál své jediné finále na grandslamu v roce 2021 na French Open s Djokovičem v pěti setech.

Zdroj: tennisnet.com, sport1.de